TÄNA ÕHTUL | Jefimova jahib enda teist medalit 200 meetri rinnuliujumises

TÄNA ÕHTUL | Jefimova jahib enda teist medalit 200 meetri rinnuliujumises

  • 09.07.2021

Itaalias Roomas jätkuvatel Euroopa juunioride meistrivõistlustel on kätte jõudnud neljas võistluspäev. Täna õhtul peetakse neidude 200m rinnuliujumise finaal kus stardib ka Eneli Jefimova. Mariangela Boitšuk oli väga lähedal poolfinaalkohtadele. 

Avaalal, 50m rinnuliujumises, pronksmedali võitnud Eneli Jefimovat ootab täna õhtul Eesti aja järgi kell 19:39 ees 200m rinnuliujumise finaal kuhu ta pääses paremuselt teise ajaga. Jefimova läbis eelujumistes 200m rinnuli kontrollitult saades tulemuseks 2.30,68 ning pääses viienda ajaga poolfinaali.

Poolfinaalis Jefimova midagi juhuse hooleks ei jätnud ning ajaga 2.27,57 jäi ta jagama paremuselt teist aega venelanna Elena Bogomolovaga. Poolfinaalide kiireim oli prantslanna Justine Delmas, kes sai kirja 2.25,12. Need kolm neidu on pärast poolfinaale teistest ujujatest veidi eraldunud, sest neljanda asetuse saanud ujuja aeg oli Jefimovast juba pooleteise sekundi võrra aeglasem.

Jefimova isiklik rekord ja Eesti rekord on numbritega 2.26,88, mille ta ujus välja aprilli algul Stockholm Openil. Pärast poolfinaale kuulub Jefimovale sel distantsil viis Eesti kõigi aegade parimat tulemust, ning poolfinaali aeg 2.27,57 asetseb selles tabelis enne finaali teisel kohal.

Boitšuk oli ülilähedal poolfinaalile

Meie klubi teisel koondislasel Mariangela Boitšukil oli täna hommikul kavas tema kaks põhiala – 50m liblikat- ja selili. Esmalt võttis ta ette liblikujumise kus läbis basseinipikkuse ajaga 27,88. Karjääri paremuselt neljanda aja ujunud Boitšuk saavutas sellega 26. koha. Poolfinaalist ehk 16 parema sekka pääsemisest jäi teda lahutama 0,23 sekundit.

Kui liblikujumises jäi napilt poolfinaalist puudu, siis 50m seliliujumises olid vahed veelgi väiksemad. Boitšuk sprintis 50m selili ajaga 30,00 ning jäi esimesena poolfinaalist välja. Tiitlivõistlustel kaks esimest välja jäänud sportlast on poolfinaalide varuujujad ehk kui keegi peaks poolfinaalist loobuma, siis Boitšuk saab tema koha endale. Viimasena poolfinaali viis aeg 29,96 ehk meie tüdrukul jäi vaid neli sajandikku poolfinaalist puudu. Kokkuvõttes Boitšukile 50m seliliujumisest tema senine parim resultaat 18. koht.


Kõik tulemused leiad SIIT: