SUPER! Eneli Jefimova võitis Euroopa juunioride meistrivõistlustel pronksmedali

SUPER! Eneli Jefimova võitis Euroopa juunioride meistrivõistlustel pronksmedali

  • 07.07.2021

Eile algasid Itaalias Rooma linnas Euroopa juunioride meistrivõistlused. Eneli Jefimova murdis end avapäeval 50m rinnuliujumises esmalt poolfinaali ning seejärel neljanda ajaga finaali. Tiheda konkurentsiga finaalis suutis Jefimova võita pronksmedali. 

14-aastane Eneli Jefimova alustas enda elu esimest Euroopa juunioride meistrivõistlust pääsuga 50m rinnuliujumise poolfinaali saades ajaks 31,13. Eile õhtul toimunud poolfinaalis kohendas ta seda tulemust nelja sajandikuga ning kindlustas ajaga 31,09 finaalipääsme. Jefimova aeg oli poolfinaalide paremuselt neljas, mis andis talle finaaliks kuuenda raja.

Finaalis läbis Henry Heina hoolealune basseinipikkuse ajaga 30,91 ning saavutas sellega pronksmedali. Viimati võitis eestlastest sel võistlusel medali Kregor Zirk, kes teenis pronksmedali nii 2016. ja 2017. aastal. Kalevi Ujumiskooli ujujatest oli viimati poodiumil Martin Liivamägi (2006) ning naisujujatest Jane Trepp (2003 ja 2004).

Tänavuste Euroopa juunioride meistrivõistluste üks tõmbenumbreid maailmarekordinaine Benedetta Pilato midagi juhuse hooleks ei jätnud. 16-aastane kodupubliku ees võistlev Pilato läbis finaalis 50m rinnuli ajaga 30,13 ja võitis enda karjääri teise kuldmedali juunioride seas. Pilato, kes ujus poolteist kuud tagasi täiskasvanute maailmarekordi (29,30), oli võidukas sel alal ka kaks aastat tagasi. Hõbemedali teenis venelanna Elena Bogomolova ajaga 30,68.

Jefimovat ootab Roomas veel ees 100- ja 200m rinnuliujumine. Stardiprotokollide põhjal on meie ujuja mõlemal alal esimese asetusega, aga koroonapandeemia tõttu pole paljud tugevad naisjuuniorid veel see aasta aega kirja.

Soovime õnne Enelile ja tema treener Henry Heinale!


Kõik tulemused leiad SIIT: