Topkin teenis paraujumise MK-etapil kaks esikohta

• 12.04.2021

Inglismaal Sheffieldis peeti 8.-11. aprillini paraujumise MK-etapp millest võtsid osa kaks meie klubi paraujujat Matz Topkin ja Susannah Kaul. Legendaarses ja ajalooga täidetud Sheffieldi ujulast naases Topkin kahe kuldmedaliga.

Paari päeva pärast 23-aastaseks saav Matz Topkin teenis MK-etapi esikohad 50m selili- ja liblikujumises. Kui tiitlivõistlustel võtavad sportlased mõõtu ainult enda võistlusklassi ujujatega, siis MK-etappidel ja teistel kommertsvõistlustel toimuvad võistlused tihtipeale multiklassis. See tähendab seda, et erinevate võistlusklasside sportlased võistlevad üksteisega ning paremuse ei otsusta mitte aeg vaid enda tulemuse eest saadavad punktid vastavalt enda võistlusklassile. Seega on võimalik, et finaali kõige aeglasem ujuja on hoopis võitja ja kõige kiirem ujuja hoopis viimane.

Topkin, kes kuulub S4 võistlusklassi, võitis esmalt 50m seliliujumise ajaga 45,01. Viie mehe konkurentsis teenis ta kõige rohkem punkte – 783p – ja pälvis alavõidu. Võidukas oli Topkin ka 50m liblikujumises uue isikliku rekordiga 43,66. Kuigi teise ja kolmanda koha omanikud ujusid Topkinist kiiremini, siis eelmainitud multiklassi reeglile teenis Topkin nendest rohkem punkte. Lisaks oli ta stardis veel 50m vabaltujumises kus ta lõpetas 11. kohaga.

Teise meie klubi ujujana osales võistlustel Susannah Kaul (S10). Ta lõpetas 50/100m vabaltujumise neljandana ning püstitas mõlemal alal isiklikud rekordid vastavalt 28,87 ja 1.04,11. Lisaks ujus Kaul 100m selili kus ta teenis kuuenda koha tulemusega 1.16,48.

Mõlemad ujujad osalevad 16.-22. maini toimuvatel paraujumise Euroopa meistrivõistlustel Madeiras. Mõlemal ujujal on täidetud ka Tokyo paralümpia A-normatiivid ning see võistlus leiab aset 24. augustist kuni 5. septembrini.