TREENER SOOVITAB: Tähtsamad meelespead võistluspäeval

TREENER SOOVITAB: Tähtsamad meelespead võistluspäeval

  • 09.10.2018

Kalevi Ujumiskooli kodulehel alustab uus rubriik “Treener soovitab” kus meie fantastilised treenerid jagavad ujujatele, lapsevanematele kui ka teistele ujumissõpradele kasulikke näpunäiteid. 

Võistluspäev on tihtipeale teistest päevadest veidi ärevam ning mida noorem oled seda raskem on kõike sellel tähtsal päeval õigesti teha, sest informatsiooni on lihtsalt nii palju. Seega väljend “kogemus tuleb ajaga” peab paika ka ujumises. Kuid mis on need tähtsamad meelespead võistluspäeval?

Võistluspäev algab mõistagi korraliku hommikusöögiga. Kõige parem on võistlushommikul süüa seda, mida igal hommikul. Tihtipeale mõeldakse: “ohh keedan vinge asja kokku”, aga keha ei pruugi seda vinget asja hästi vastu võtta seega on kõige parem jääda enda tavapärase hommikusöögi juurde. Jätkates eelmise teemaga, siis kindlasti tuleks hommikusööki süüa. Kes on kunagi käinud ujumisvõistlustel, siis need teavad, et ootamist on palju ning ajakulu suur. Seega hommikul toidust saadav energia on ülimalt tähtsal kohal.

Varu aega ja naudi võistlust

Treener ei kurjusta kui võistlustele varem jõuad, aga tund hiljem….Olenevalt kodu ja ujula vahelisest distantsist tuleb alati arvestada väikese ajavaruga, et kui midagi halva stsenaariumi korral peaks juhtuma, siis on piisavalt aega reageerida ning jõuda ujulasse kohale ikka õigeks hetkeks.

Võistustel olles on kõik pisiasjad tähtsad. Alati peaks veepudel olema ujujaga kaasas, sest tihtipeale on ujulates väga palav ning vedelikupuudus on väga lihtne tekkima. Ei oma tähtsust kas oled 8- või 18-aastane, siis vedeliku tarbimine on suur abimees heade tulemuste saavutamisel. Alati võiks seljakotis olla ka mõned pisikesed batoonikesed/šokolaadid, et saada kiiret energiat eriti siis kui võistlused on pikad ja venivad.

Ole rahulik ja naudi võistlust. Kõige tähtsam on võistluspäeval kogu protsessi nautida, sest töö treeningutel on tehtud ning seda enam muuta ei saa. Jäänud vaid samm, et töö tulemuseks vormistada. Seega proovi olla positiivses meelelaadis ning katsu kinni pidada võistlusstrateegiast, mis sa enda treeneriga enne starti oled paika pannud.