Ujumiskooli hooajalõpuvõistlusel startis ligi 200 ujujat

Ujumiskooli hooajalõpuvõistlusel startis ligi 200 ujujat

  • 18.06.2021

Kolmapäeval ja neljapäeval pidasid Kalevi Ujumiskooli ujujad kahepäevalise hooajalõpuvõistluse, traditsiooniliselt lapsevanemate silmade all toimunud võistlus tuli kahjuks ka seegi kord pidada koroonapiirangute tõttu omakeskis. 

Paljud spordirühma ujujad ei ole võistlustel varbaid märjaks saanud juba enam kui pool aastat seega oli näha ujulas palju rõõmsaid kui ka närvilisi nägusid. Kuna võistlusi on vähe olnud, siis tänavu olid kavas kõik 50/100/200m distantsid ja 400m vabaltujumine. Stardis olid meie klubi vanad tegijad kuni lasteni, kes alustasid ujumise treeninguid alles sügisel. Medaleid jagati neljas erinevas vanuseklassis.

Kõige vanemas noormeeste vanuseklassis (2006 s.a ja vanemad) oli alade kokkuvõttes edukaim Artur Ulmas, kes teenis kolm kuldmedalit. Parima resultaadi ujus välja aga Cevin Anders Siim võidutsedes 50m liblikujumises ajaga 24,88. Neidude kõige vanemas vanuseklassis (2007 s.a ja vanemad) tegi kõige säravamad esitused Mariangela Boitšuk, kes võitis neli kuldmedalit. Lisaks püstitas ta 50m seliliujumises uue Kalevi Ujumiskooli rekordi ajaga 29,47 olles sellega esimene Ujumiskooli naisujuja, kes seda distantsi alla 30-sekundi ujunud. Samas vanuseklassis jõudis kolme kuldmedalini veel ka Marie Toompuu.

Noormeeste vanuseklassis 2007-2009 s.a oli medalite arvult kõige edukam Ivan Krehov, kes oli parim neljal distantsil. Kolme kuldmedalini jõudis Airon Pajula kellele kuulus ka selle vanuseklassi parim individuaalne ujumine – 200m vabalt ajaga 2.09,10. Neidude konkurentsis (2008-2010 s.a) oli medalitabelis edukaim Annela Sõgel võites viis kuldmedalit. Hästi esines ka Anna Hvorostinova, kes teenis neli kuldmedalit ja ujus vanuseklassi kõige parema resultaadi ning seda 50m rinnuliujumises ajaga 37,06.

Poiste vanuseklassis 2010-2011 s.a võitis kaheksa kuldmedalit Rome Pukk. Temale kuulus ka vanuseklassi parim individuaalne tulemus mille ta saavutas 50m seliliujumises ajaga 38,04. Tüdrukute seas (2011-2012 s.a) oli medalite poolest edukaim Liisbet Jaamaste võites kuus kuldmedalit. Jaamaste ujus välja ka enda vanuseklassi parima resultaadi ning seda 200m vabaltujumises ajaga 3.06,60.

Kõige nooremas poiste vanuseklassis oli kõige edukam ujuja Taigo Uustalu võites neljal korral esikoha. Kõige nooremate tüdrukute seas oli parim Agata Boroško, kes võidutses kolmel korral. Mõlemad ujujad tegid ka enda vanuseklassi parimad tulemused 50m seliliujumises vastavalt aegadega 43,86 ja 46,82. 25m vabaltujumises panid ennast proovile meie kursuste ujujad, kes tuleval hooajal algavad treenima spordirühmades. Kõige kiiremateks ujujateks osutusid Karmen Sassi, Leo Eenma ja Greta Rammula.

Poodiumile pääsenud ujujad said lisaks medalitele erinevat Ujumiskooli sümboolikaga auhindu. Palju elevust pakkusid päikeseprillid, mütsid, tassid, kohvitopsid. Kõik osalejad said kuumal suvepäeval jahutust jäätise näol ning peale võistlust oli avatud ka hüppetorn kus nii mõnigi hüppas esmakordselt nii kõrgetelt kõrgustelt.

Sellega ei ole siiski paljude meie ujujate hooaeg veel läbi. 20.-22. juunini toimuvad Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlused. Kavas on erinevad võistlused kodumaal kui ka rahvusvahelised tiitlivõistlused juulikuus. Suve suurim ujumine saab olema Tokyo olümpiamängudel kus stardib Eneli Jefimova.


Kõik võistluste tulemused leiad SIIT:

Individuaalse medalitabeli leiad SIIT:

Vanuseklasside parimad tulemused leiad SIIT: