Ujumiskooli noored tegid Soomes ligi 500 osavõtjaga ujumisvõistlusel “Tonttu-uinnit” edukaid starte

Ujumiskooli noored tegid Soomes ligi 500 osavõtjaga ujumisvõistlusel “Tonttu-uinnit” edukaid starte

  • 16.12.2019

Möödunud nädalavahetusel osalesid Kalevi Ujumiskooli noored ujujad Soomes toimunud mõõduvõtul “Tonttu-uinnit” (25m). Seitsmetunnine võistluspäev oli meie ujujatele edukas ning põhjanaabrite juurest naasti medalite ja hulga isiklike rekorditega. 

Noormeestest oli edukaim 10-aastane Hendrik Markus Haug, kes teenis igat karva medali. Võidukas oli Haug 100m seliliujumises ajaga 1.23,40 ning hõbeda teenis poole lühemal maal tulemusega 37,82. Ka 50m distantsil ei jäänud kullast palju puudu, sest kahte esimest lahutas vaid kaks kümnendikku. Haug pidi mõlemal distantsil rinda pistma endast kaks aastat vanemate ujujatega. Lisaks talle veel pronksmedal omavanuste seas 25m vabaltujumises.

Ragnar Kalvet teenis 25m vabaltujumises kulla olles parim 10-aastaste vanuseklassis. Sarnaselt Haugile suutis ka Kalvet endast paar aastat vanemate ujujatega poodiumile murda saavutades pronksmedali 50m vabaltujumises ajaga 32,04. Lisaks teenis ta veel neljanda koha 50m seliliujumises.

Kaare poolt kuldne kübaratrikk

Ainsa naiste vanuseklassi võistlejana meie klubi ridadest stardis olnud Kertu Kaare võitis kõigil kolmel alal kuldmedali. Ta oli parim 25/50m vabalt- ja 50m seliliujumises. Lisaks teenis ta vabaltujumise sprindi eriauhinna. Võiduaeg 50m kroolidistantsil oli 26,60 ja seliliujumises 29,75.

Edukat minekut näitas tüdrukute seas 10-aastane Ines Elisabeth Raidma. Ta sprintis end esmalt hõbedale 25m vabaltujumises. 100m rinnuliujumises sai ta ajaks 1.31,31 ning teenis endast kaks aastat vanemate tüdrukutega konkureerides pronksmedali. Lisaks Raidmale veel neljas koht 200m kompleksujumises. 10-aastaste tüdrukute 25m vabaltujumises pääses Raidma kõrval poodiumile veel Annela Sõgel, kes teenis sel alal pronksise autasu.

Soomes tegid lisaks medalistidele edukaid starte paljud meie noorujujad. Tribüünil elasid häälekalt meie ujujatele kaasa enam kui 20-liikmeline fänniarmee. Sellel aastal on meie ujujatel veel jäänud üks võistlus – Eesti lühiraja meistrivõistlused, mis toimuvad 20.-22. detsembrini ja kus stardib 29 Kalevi Ujumiskooli ujujat.


Kõik tulemused leiad SIIT: