Ujumiskooli treenerid käisid Riias kuulamas 3x olümpiavõitja treeneri koolitust

• 16.09.2019

Viis Kalevi Ujumiskooli treenerit – Henry Hein, Irina Olmre, Iris Olmre, Andrus Jaamul, Priit Aavik – käisid Riias kuulamas 3x olümpiavõitja ja 26x maailmameistri Katinka Hosszu treeneri kahepäevalist koolitust.

Koolituse viis läbi 36-aastane ungarlane Arpat Petrov, kes on Euroopa ja maailma ühte suurimat ujumise superstaari treeninud viimased kaks aastat. Lisaks on ta Hosszu asutatud ujumisklubi “Iron Swim Budapest” peatreener.

Petrov rääkis koolitusel lähemalt Ungari ujumissüsteemist ja kuidas see on minevikust välja kasvanud tänasesse ning mida saavad treenerid selle süsteemi pealt õppida ja enda treeningutesse rakendada. Samuti tõi ta Ungari süsteemi alusel välja näited kuidas nad kavandavad ja planeerivad noorte ja tippsportlaste hooajaplaani.

Poolteist kuud tagasi Hosszu MM-il kahe kuldmedalini aidanud Petrov viis Läti ujujate abiga läbi ka näidistreeningu basseinis. Tegemist oli kompleksujumise põhise treeninguga ning eesmärgiks oli näidata elemente millele ungarlased keskenduvad valmistades end ette kompleksujumiseks. Hosszu tuli suvel maailmameistriks just 200- ja 400m kompleksujumises.

Koolitus lõppes üldkehalise ettevalmistuse praktilise treeninguga kus Läti ujujate peal ette näidates viis Petrov läbi ÜKE treeningu, mis on Ungaris laialt levinud ja näitas põhilisi elemente millel keskenduvad Ungari treenerid ÜKE treeninguid läbi viies. Seejärel tutvustas Petrov kuidas ta treenib maailma üht ujumise superstaari Hosszut ja mis on märksõnad temaga koostöö tegemisel.