VINGE ALGUS! Jefimova pääses Euroopa juunioride MV-te avapäeval finaali

VINGE ALGUS! Jefimova pääses Euroopa juunioride MV-te avapäeval finaali

  • 06.07.2021

Täna algasid Itaalias Roomas kuus päeva kestvad Euroopa juunioride meistrivõistlused. Eesti koondisesse kuulub kaks meie klubi ujujat – Eneli Jefimova ja Mariangela Boitšuk. Võistluste avapäeval teenis Jefimova finaalikoha 50m rinnuliujumises. 

Täna alanud Euroopa juunioride meistrivõistlustel on stardis mitmed ujujad, kes paari nädala pärast stardivad ka Tokyos toimuvatel olümpiamängudel. Üks nendest ujujatest on meie Eneli Jefimova, kes alustas võistlusi 50m rinnuliujumisega.

14-aastane Jefimova läbis hommikul eelujumistes basseinipikkuse ajaga 31,13 millega ta kindlustas endale kolmanda ajaga pääsme poolfinaali. Maikuu keskel toimunud täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel kruttis Jefimova rahvusrekordi 30,83 peale. Õhtuses poolfinaalis oli ta enda hommikusest ajast 0,04 sekundit kiirem ning tulemusega 31,09 kindlustas ta endale neljandana pääsme kolmapäeva õhtul kell 20:08 algavasse finaali.

Neidude 50m rinnuliujumine on tänavustel Euroopa meistrivõistlustel üks suurimaid tõmbenumbreid ning seda suuresti kohaliku staari Benedetta Pilato pärast. 16-aastane Pilato ujus maikuus 50m rinnuliujumise maailmarekordi 29,30 ning pääses ka Itaalia olümpiakoondisesse. Kodustel Euroopa juunioride meistrivõistlustel teeb Pilato kaasa vaid 50m rinnuliujumises, jättes vahele poole pikema distantsi, et timmida tippvorm just olümpiale. Rekordeid murdis Pilato ka täna, hommikul toimunud eelujumistes püstitas ta uueks võistluste rekordiks 29,75.

Lisaks homsele 50m rinnuliujumise finaalile teeb Jefimova kaasa ka 100/200m rinnuliujumistes kus ta on stardiprotokolli põhjal parimate aegadega. Taasiseseisvunud Eestis ei ole veel ükski eestlane kroonitud Euroopa juunioride meistriks. Kalevi Ujumiskooli õpilane seisis viimati sel võistlusel poodiumil 15 aastat tagasi ehk pool aastat enne Jefimova sündi.

Avapäeval startis ka meie teine koondislane Mariangela Boitšuk. Tema oli stardis neidude 100m vabaltujumises kus ta saavutas 72 tüdruku konkurentsis 64. koha ajaga 59,28. Boitšuki põhialadeks on 50m selili- ja liblikujumine, mille eelujumised on kavas reede hommikul. Lisaks tuleb ta veel starti 50m vabaltujumises.


50m rinnuliujumise finaali koosseis:

  1. rada – Kamila Isayeva (UKR) – 31.48
  2. rada – Karolina Piechowicz (POL) – 31.29
  3. rada – Iuliia Beznosova (RUS) – 30,93
  4. rada – Benedetta Pilato (ITA) – 29,98
  5. rada – Elena Bogomolova (RUS) – 30,49
  6. rada – Eneli Jefimova (EST) – 31,09
  7. rada – Justine Delmas (FRA) – 31,34
  8. rada – Zofia Chrzan (POL) – 31,83

Kõik tulemused leiad SIIT:

Võistluste stardinimekirjad leiad SIIT: