VINGE! Eesti noorte- ja juunioride MV möödusid Eesti rekordite, 15 kuldse medali ja paljude heade ujumiste saatel

• 17.11.2019

Pühapäeval lõppesid kolm päeva kestnud Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlused. Meie ujujad teenisid kolme päeva jooksul lausa 15 kuldmedalit ja Eneli Jefimova ujus kaks uut Eesti vanuseklasside rekordit.

Noorte MV arvestuses oli meie parim Eneli Jefimova, kes krooniti 4x Eesti noorte meistriks. Ta jäi löömatuks 50-100-200 meetri rinnuliujumises ning oli parim ka 100m kompleksujumises. 200m rinnuli distantsil püstitas Jefimova uue Eesti noorte- ja juunioride rekordi ajaga 2.30,34. Suurepäraseid tulemusi näitas ta ka teistel aladel jäädes 50m rinnuli distantsil endale kuuluvale noorte rekordile (31,52) alla vaid kolme sajandikuga ja poole pikemal maal vähem kui neli kümnendikku.

Lisaks neljale kullale võitis Jefimova veel kaks hõbemedalit 200- ja 400m kompleksujumises. 100m kompleksujumise võidutulemus oli Eesti noorte rekordist vaid 0,31 sekundi kaugusel. Kõige krooniks oli Jefimova 100m rinnuliujumise võidutulemus 1,08.64 võistluste parim nii noorte- kui ka juunioride vanuseklassi ujujate seas.

Kaks Eesti noorte MV kuldmedalit võitis Georg Filippov. Ta oli parim 400- ja 1500m vabaltujumises, kus ta püstitas mõlemal alal ka isiklikud rekordid. Kahele kullale lisas ta viimasel päeval veel pronksmedali 200m vabaltujumises. 1500m vabaltujumise võit tuli Filippovile mäekõrguse eduga edestades hõbemedalisti enam kui 41-sekundiga.

Eesti noorte meistrivõistlustel ujusid end kaheksa parema sekka veel: Jako Joosep Viirpuu (50m selili, 100m selili, 200m selili), Mark Iltšišin (1500m vabalt), Aleks Hokkanen (1500m vabalt), Trevor Kägo (100m rinnuli), Charlotta Vilsar (200m kompleksi).

Toompuu ujus end 4x Eesti juunioride meistriks

Juunioride vanuseklassis oli heas hoos Marie Toompuu, kes ujus end 4x Eesti juunioride meistriks. Ta oli parim kõikidel rinnuliujumise distantsidel ja 100m kompleksujumises. Huvitaval kombel teenis tema ja Jefimova kuldmedalid samadelt distantsidelt. Toompuu ujus kõigil neljal kuldmedali toonud distantsil ka isiklikud rekordid.

Eesti juunioride meistriks krooniti ka Nikita Pisarenko, kes teenis kulla 200m rinnuliujumises ajaga 2.16,17. Lisaks kullale teenis ta hõbeda 100m rinnuliujumises. Kaks pronksist autasu teenisid Liilia Tõnisson ja Felicia Talamanov. Tõnisson oli kolmas 200m liblik- ja Talamanov 200m rinnuliujumises.

Juunioride vanuseklassis murdsid end kaheksa parema sekka veel: Mariangela Boitšuk (50m liblikat, 50m selili, 50m vabalt) Carl-Joseph Suuroja (50m selili), Mark Tomi Wilhelm Vompa (200m kompleksi).

Neli kuldset esitust teateujumistes

Heas hoos olid ka meie juunioride teatenelikud võites neli kuldmedalit. Sega 4x50m vabalt- ja kombineeritud teateujumistes oli kuldmedali võitnud nelikuks Jan Joonas Viirpuu, Pisarenko, Boitšuk ja Toompuu.

Kaks kuldmedalit võitsid meie tüdrukute teatenelikud. 4x50m kombineeritud võidukasse teatenelikusse kuulusid Boitšuk, Toompuu, Tõnisson ja Talamanov. Sama nelik võitis hõbemedali 4x100m kombineeritud teateujumises. Kuldmedal teeniti ka 4x50m vabaltujumises kus võistkonnas ujusid Boitšuk, Talamanov, Alisa Gudovskaja ja Toompuu. Noormehed teenisid pronksmedali 4x100m vabaltujumises. Ühtekokku teeniti teateujumistes kuus medalit.

Kolme päeva jooksul võitsid meie ujujad 23 medalit millest 15 olid kuldsed. Lisaks teeniti neli hõbedat ja neli pronksmedalit. Isiklikke rekordeid parandati 51 korral.