Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistluste avapäeval särasid Jefimova, Toompuu ja Filippov

• 16.11.2019

Reedel, 15.11, algasid Sõle ujulas Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlused. Võistluste avapäeval särasid kuldsete esitustega Eneli Jefimova, Marie Toompuu ja Georg Filippov.

Eesti noorte meistrivõistluste arvestuses säras enda tuntud headuses Eneli Jefimova, kes võitis 100m rinnuliujumise kõrgetasemelise tulemusega 1.08,64. Ta edestas lähimat konkurenti kuue sekundiga ja on nüüd viimase kuu aja jooksul ujunud kolm korda alla 1.09 ning viis korda kiiremini enda eelneva hooaja tippmargist, mis näitab arengus kindlat sammu edasi. Kuu aega tagasi ujutud Eesti noorte- ja juunioride rekordist (1.08,29) jäi Jefimoval puudu vähem kui pool sekundit.

Lisaks teenis Jefimova veel hõbemedali 200m kompleksujumises. Eesti noorte meistriks krooniti avapäeval veel Georg Filippov. Ta oli parim noormeeste 400m vabaltujumises võidutsedes ajaga 4.07,41. See andis 15-aastasele ujujale enam kui viie sekundilise seljavõidu konkurentide ees. Isiklik rekord paranes kuue sekundiga.

Eesti noorte meistrivõistluste arvestuses teenisid kõrgeid kohti veel 200m seliliujumises neljanda koha pälvinud Jako Joosep Viirpuu ning 100m rinnuliujumises kuuenda koha saavutanud Trevor Kägo. Mõlemad noormehed võistlevad noorte vanuseklassis vastavalt aasta ja kaks vanematega ning suudavad end juba medalitele pretendeerida. Mõlemad noormehed ujusid ka uued isiklikud tippmargid.

Toompuule esimene juunioride meistritiitel

Samal ajal toimuvate Eesti juunioride meistrivõistluste konkurentsis säras avapäeval Marie Toompuu, kes teenis enda esimese individuaalse meistrikulla. Ta ujus end poodiumi kõige kõrgemale astmele 100m rinnuliujumises ajaga 1.12,97. Ta edestas lähimaid konkurente ja parandas enda isiklikku rekordit kaks sekundit. Seega tegid Toompuu ja Jefimova rinnuliujumises kuldse duubli. Toompuule veel korraliku tippmargiga neljas koht 200m kompleksujumisest.

Noormeeste 100m rinnuliujumises oli lähedal kullale Nikita Pisarenko. Ta läbis neli basseinipikkust ajaga 1.03,10 ning kaotas meistrikulla vähem kui kümnendikuga. Siiski on Pisarenko pikalt haige olnud ja medalit saab lugeda omamoodi võiduks. Samal distantsil teenis neidudest neljanda koha Felicia Talamanov.

Liilia Tõnisson ujus end kahel korral kaheksa parema sekka. Ta lõpetas kuuendana 100m liblik- ja seitsmendana 200m seliliujumise. Seitsmenda koha pälvis neidude 50m kroolisprindis Mariangela Boitšuk. Noormeestest oli kaheksa parema sees Mark Tomi Wilhelm Vompa, kes lõpetas 200m kompleksujumise kaheksandana.

Avapäeval teenisid meie teateujumised kaks kuldmedalit. Meie neidude juunioride teatenelik – Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu, Liilia Tõnisson, Felicia Talamanov –  krooniti Eesti meistriks 4x50m kombineeritud teateujumises. Teise teatekulla sepistas meie juunioride sega 4x50m vabalt nelik, mis oli koosseisus Jan Joonas Viirpuu, Nikita Pisarenko, Boitšuk ja Toompuu.

Avapäeval võitsid meie sportlased viis kuldmedalit ja kaks hõbemedalit. Teise päeva eelujumised algavad kell 9:30 ja finaalid 17:00. Võistlused kestavad kuni pühapäevani.