VÕIMAS! Kalev Openi avapäev tõi kolm Eesti rahvusrekordit ja 20 medalit

• 02.11.2019

Laupäeval alanud Kalev Openi avapäev möödus meie sportlastele suurepäraselt. Püstitati kaks Eesti juunioride rekordit ja noorte rekord. Ühtekokku teenis meie võistkond avapäeval 20 medalit.

Avapäeva säravaim täht oli peagi 13-aastaseks saav Eneli Jefimova, kes oli taas rekorditelainel. Varasemalt ainult 50- ja 100m rinnuliujumise Eesti noorte- ja juunioride rekordeid ujunud Jefimova kirjutas end rekorditeraamatusse nüüd 200m rinnuliujumises. Ta läbis distantsi ajaga 2.31,03 ja ületas Maria Romanjukile kuulunud Eesti noorte- ja juunioride rekordi vastavalt 0,45 ja 0,36 sekundiga. Isiklik tippmark paranes Jefimoval ligi seitse sekundit.

Lisaks 200m rinnuliujumise kullale oli Jefimova avapäeval kõige edukam Ujumiskooli ujuja võites kolm kuldmedalit. Poodiumi kõige kõrgema astme vallutas ta veel 50m rinnuli- ja 100m kompleksujumises. Kui Jefimova tegi kahel rinnuliujumise distantsil puhta töö, siis Tiit Matvejev tegi samasuguse kuldse duubli meeste seas. Matvejevi 50m rinnuli võiduaeg 28,43 oli avapäeval meeste seas paremuselt kolmas resultaat.

Võistluspäeva lõpetuseks üritas meie teatenelik – Kertu Kaare, Eneli Jefimova, Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu – ületada 4x50m kombineeritud teateujumise Eesti juunioride rekordit 1.59,13. Selle ülesandega said meie piigad suurepäraselt hakkama purustades eelneva tippmargi ligi 3,5 sekundiga ja kirjutades uueks Eesti juunioride rekordiks 1.55,69.

Avapäeval neli kaksikvõitu

Avapäeval hõivasid meie sportlased poodiumi kaks kõrgemat astet korraga neljal juhul. Naiste 100m vabaltujumises võidutses Laurika Lint (57,45) kellele järgnes Kertu Kaare (58,21). Vinge soorituse tegi Lint 400m vabaltujumises (4.20,25), mis viis ta Eesti kõigi aegade edetabelis kuuendale kohale ja on tänavuse aasta Eesti naisujujate esituses kiireim. Kaare maitses avapäeval võidurõõmu 50- ja 200m seliliujumise distantsidel ja sai kaela kaks kuldmedalit.

Meeste 100m vabaltujumise võitja saatuse otsustasid viimased meetrid. Sellel alal ujus finaalis kuus meie sportlast ja finišiseina puudutades pälvisime nelikvõidu. Kulla teenis Andri Aedma (50,75), tema järel lõpetasid Hendrik Ütt ja Marko-Matteus Langel. Poodiumi kõige kõrgemale astmele astusid ka Sander Paavo ja Rando Vainikk. Paavo oli parim 400m vabalt- (4.09,95) ja Vainikk 50m seliliujumises (26,98).

Kaks hõbemedalit teenis Marie Toompuu. Ta lõpetas teisena 100m kompleks- ja 200m rinnuliujumises teenides ühtlasi koos Jefimovaga Ujumiskoolile kaks kaksikvõitu. Cevin Anders Siim pidas maha päeva kõige tasavägisema duelli kui saavutas 100m liblikujumises ajaga 53,93 hõbemedali. Kuldmedalist jäi Siim ilma kõige napimalt, kaotades vaid 0,01 sekundiga. Sellegipoolest oli tegemist avapäeva ühe parima sooritusega meeste seas. Võistkonna pronksmedali arvet kasvatasid Mariangela Boitšuk (50m selili) ja Liilia Tõnisson (100m liblikat).

Avapäeval oli meie võistkond medalitabeli kindel liider. Võideti 12 kulda, viis hõbedat ja kolm pronksi. Homme jätkuvad võistlused hommikul kell 10:00 eelujumistega ja õhtul 17:00 finaalidega.