VINGE VÕISTLUS! Kalev Openil ujuti 4 Eesti rekordit ja võideti 40 medalit

• 03.11.2019

Laupäeval ja pühapäeval toimunud ligi 400 osavõtjaga Kalev Open lõppes meie ujujatele suurepäraselt. Kahe päeva jooksul võideti 40 medalit ja ujuti neli Eesti rekordit.

Teise võistluspäeva kõige vingem esitus sündis viimasel alal, kus meie tüdrukud – Kertu Kaare, Eneli Jefimova, Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu – ründasid 4x50m vabalt Eesti juunioride tippmarki 1.46,80. Kogu distantsi vältel oli meie nelik veidi rekordist ees ja publiku marulise kaasaelamise toel alistati juunioride rekord kõige napimalt ehk 0,01 sekundiga. Eile kirjutasid neiud enda nimele 4x50m kombineeritud juunioride rahvusrekordi.

Võistluste kõige edukam ujuja oli Eneli Jefimova, kes teenis viis kuldmedalit. Teisel päeval triumfeeris ta 100m rinnuliujumises ajaga 1.09,09, mis oli ka võistluste kõige parem individuaalne esitus. Lisaks Jefimovale veel 200m kompleksujumise võit. Kahe päeva jooksul ujus Jefimova koos teateujumistega 3 Eesti juunioride rekordit ja ühe noorte tippmarki.

Cevin Anders Siim sai revanši eilse 100m liblika 0,01 sekundilise kaotuse eest kui suutis 50m liblikujumises omakorda 3 sajandikuga Alex Ahtiainenit edestada ja pälvida kuldmedal ajaga 24,70. Päeva teise kuldmedali kindlustas ta endale seljavõiduga 200m liblikujumises.

Kolmikvõit 200 meetri vabaltujumises

Meeste 200m vabaltujumise kolm medalit läksid kõik meie sportlastele. Janter Suun teenis kulla ajaga 1.51,91, talle järgnesid Andri Aedma ja Hendrik Ütt. Meeste 50m sprindis jäi võitmatuks Aedma (23,07), Suun teenis sprindis pronksmedali. Naiste 200m vabaltujumises oli nobedaim Laurika Lint ja teenides enda võistluste kolmanda kulla, Kertu Kaare lõpetas 200m distantsi teisena. Poodiumi kõige kõrgemale astmele kerkis Kaare 50m vabaltujumises olles parim ajaga 26,26. Lint teenis teisel võistluspäeval lisaks 200m vabalt kullale veel hõbeda 50m liblikujumises ja pronksi sama pikal kroolisprindil.

Jan Joonas Viirpuu ja Rando Vainikk selgitasid omavahel parima 100m seliliujuja. Tasavägises konkurentsis puudutas esimesena finišiseina Viirpuu (58,36), Vainikk teenis hõbemedali (58,89). Meeste rinnuliujumise distantsidel tegi puhta töö Tiit Matvejev, teisel võistluspäeval kindlustas ta endale kulla 100m rinnuliujumises (1.03,73). Naiste 50m liblikujumises sprintis end pronksmedalile Mariangela Boitšuk (28,86).

Medalitabelis saavutasime ülekaaluka esikoha, kahe päeva jooksul said meie ujujad kaela 40 medalit. Lisaks pääsesid paljud meie sportlased õhtustesse finaalidesse ja kogu võistkonna poolt ujuti kolmekohaline arv isiklikke rekordeid. Taas on meie ujujad võistlustules järgmisel laupäeval kui Sõle ujulas toimub Noortesarja I etapp.