Kalevi Ujumiskooli aastalõpuvõistlusel panid ujujad end joonele 25 meetri sprindidistantsil

• 07.12.2019

Täna, 7. detsembril, toimus Sõle ujulas traditsiooniline Kalevi Ujumiskooli aastalõpuvõistlus kus kõigil osalejatel tuli läbida 25 meetrit. Vette hüppas ligi 300 võistlusrühma- ja ujumiskursuse õpilast.

Esmalt madistasid omavahel võistlusrühmade õpilased. Eelujumistest murdsid end finaali kaheksa kõige kiiremat. Vanemas vanuseklassis (2008 s.a ja vanemad) saavutas neidudest võidukarika Kertu Kaare, kes läbis basseinipikkuse ajaga 12,19 kellele järgnesid Mariangela Boitšuk (12,65) ja Marie Toompuu (12,94). Vanemate noormeeste seas pidasid tulise duelli finaalis maha Cevin Anders Siim ja Marko-Matteus Langel. Viimane neist sai käe esimesena vastu seina tulemusega 10,84, Siim lõpetas kohe tema kannul ajaga 10,98. Meestest kolmas oli Rando Vainikk (11,18).

Nooremas vanuseklassis (2009 s.a ja hiljem) jätkus samuti tuliseid duelle. Tüdrukute eelujumises mahtusid esimesed neli lausa 0,14 sekundi sisse. Finaalis näitas kõige kiiremat minekut Annela Sõgel, kes võidutses ajaga 15,53. Teisena lõpetas Laura-Lota Melih (15,79) ja kolmandana Iris Kase (15,97). Poiste seas jäi löömatuks Ragnar Kalvet, kes oli parim tulemusega 14,22. Teisena finišeeris Rudolf Suharov (15,00) ja kolmandana Kaspar Alvin (15,25).

Paljudel lastel esimesed võistlusstardid

Pärast võistlusrühmade õpilaste esitusi olid vees ujumiskursustel käivad lapsed. Paljud nooremad – alles tänavu sügisel treeningutega alustanud – tulevikutegijad osalesid enda esimesel ujumisvõistlusel. Võistluste süsteem nägi välja täpselt samasugune nagu ennist, esmalt eelujumised ja siis kaheksa osalejaga finaalujumised.

Kõige vanemas vanuseklassis saavutasid võidu Katriina Metstak (14,38) ja Kevin Martin Jaamul (12,85). Nooremas vanuseklassis läbisid basseinipikkuse kõige kiiremini Mari Ottesson (18,57) ja Frederik Poslawski (20,30). Tühjade kätega ei lahkunud ujulast mitte ükski ujuja ning kõik lapsed said peale võistlust suu magusaks teha.

Võistlusrühmade tulemused leiad SIIT:

Ujumiskursuste tulemused leiad SIIT: