VÄGEV! Mark Iltšišin ujus pikamaaujumises Eesti kõigi aegade tipptulemuse

• 11.10.2018

Eelmisel nädalavahetusel toimunud Kalevi Ujumiskooli meistrivõistlustel pikamaaujumises tehti mitmeid häid tulemusi. Üheks silmapaistvamaks soorituseks oli 12-aastase Mark Iltšišini 1500 meetri vabaltujumine.

Eelmisel hooajal Noortesarjas kolm uut võistlussarja rekordit (50m vabalt, 200m vabalt, 50m selili) ujunud Mark Iltšišin tõestas, et on võimeline häid tulemusi ujuma ka pikematel distantsidel.

Treener Henry Heina käe all harjutav Iltšišin läbis 1500 meetrit vabalt ajaga 18:24,14 mis on Eesti kõigi aegade parim tulemus 12-aastaste seas. Kuna Eestis 12-aastastele eraldi rekorditetabelit ei ole (USA-s ja Suurbritannias on näiteks – toim.), siis võib Iltšišini poolt ujutud tulemust lugeda mitte-ametlikuks U12 vanuseklassi Eesti rekordiks.

Selle tulemusega täitis Iltšišin ka Eesti lühiraja meistrivõistluste aegnormatiivi (18:30) ning tal on võimalus tänavusel lühiraja hooajal rünnata seda distantsi veel kahel korral – Eesti noorte MV-tel novembri lõpus ja täiskasvanute seas detsembris.

Loe Kalevi Ujumiskooli MV kohta pikamaaujumises