Kalevi aastalõpuvõistlus

• 17.12.2023

Eile toimus meil Kalev Spas traditsiooniline jõuluvõistlus, kus tahtsime välja selgitada ujumiskooli kiireimad sprinterid. Esialgu võistlesid meie kursuslased ning hiljem juba spordirühmad. Võistluste lõppedes saime medaleid, auhindu ja lõpuks said julgeimad ka tornist hüpata!

Kursuste lapsed läbisid 25m. Poiste vanimas vanuseklassis oli kaks tubli osalejat – kuldmedali sai kaela Kalju Vara (15.40) ning hõbeda Johannes Martin Lohu (22.28). Neiude vanimas vanuseklassis võitis esikoha Liisi Rooba (15.58), teise koha teenis Amanda Allas (15.76) ning kolmandale kohale astus Aleksandra Oolu (16.23). Poiste järgmises vanuses sai esikoha Siim Rannel (13.01), teise koha Laur Sarapuu (15.02) ning kolmanda koha Richard Eirand (15.08). Tüdrukud sünniaastaga 2011-2012 esikoha sai Greta Rammula (17.00), teise koha sai Eliise Simberg (17.89) ning kolmanda koha Anette Johanna Soosaar (18.57). Sama vanuseklassi poiste kuldmedali sai Hans Markus Narusk (15.79), hõbemedali sai Juhan UUkkivi (15.96) ning pronksmedaliga lõpetas Stig Sebastian Lookene (16.79). Samm nooremas vanuseklassis sai poodiumi kõrgeimale astmele astuda Emma-Lotta Piip (18.57), teise koha sai Maria Jung (21.71) ja kolmanda koha (23.16). Poiste ujumise esikoha teenis Aleksi Tarnarutski (17.64), teise koha Rasmus Tomberg (17.86) ja kolmanda koha Ronny Kerve (19.02). Kõige nooremas tüdrukute vanuseklassis sai kuldmedali kaela Saskia Savitski (25.09), hõbemedali sai Adriana Aljand (27.31) ning pronksmedali Clea Kazakov (28.48). Noorimas poiste vanuseklassis sai kulla kaela Henri Tiits (23.39), hõbemedali Robert Frunze (23.82) ja pronksmedali Alexei Aparin (24.34).

Spordirühmad läbisid 50m. Esialgu ujusid ära kõik tüdrukud ja seejärel kõik poisslapsed. Parimad kaheksa said edasi finaalujumisse. Naiste finaalis ujusid: Mariangela Boitšuk, Eneli Jefimova, Kertu Kaare, Anette Bollverk, Britta Karlson, Marie Toompuu, Nora Uusen ja Egle Salu. Poiste finaalis ujusid: Georg Filippov, Mark Iltšišin, Carlos Tults, Lars Sebastian Antoniak, Airon Pajula, Aleks Hokkanen, Robert Sammel ja Oliver Sukk. Vanimas vanuseklassis krooniti esikolmikusse meestest Georg Filippov (22.97), Lars Sebastian Antoniak (23.64) ja Mark Iltšišin (24.00) ning naistest Mariangela Boitšuk (25.48), Anette Bollverk (26.18) ja Eneli Jefimova (26.27). Järgmises vanuseklassis olid meeste esikolmikus Ragnar Kalvet (26.09), Markus Ottis (26.10) ja Kapsar Alvin (28.33) ning naistes Britta Karlson (27.87), Nora Uusen (28.91) ja Kertu Koppel (28.92). Sünniaastal 2010-2011 sündinud poiste parimaks krooniti Robert Lepikson (28.43), teise koha sai Martin Grebennikov (28.53) ja kolmanda Gregor Vainu (29.27). Neiude 2011-2012 sündinute vanuseklassis võitsid esikolmiku teenisid Lilii Tereese Luisk (29.71), Anna Kroman (32.49) ja Anette Lippur (34.24). Järgmise vanuseklassi poistest medalistid olid Patrik Vainu (31.94), Lars Luhalep (32.02) ja Harri Tomson (34.90) ning neiudest Agata Boroško (33.36), Elise Kuldkepp (37.57) ja Elis Allas (38.06). Noorimas poiste ujumises sai kuldmedali Jaan Sisask (38.92), hõbeda Carl Christer Irbe (41.02) ja pronksi Sten Suslov (44.13). Noorimas tüdrukute ujumises teenis esikoha Brina Mankoc (39.46), teise koha sai Mete Vals (45.76) ja kolmanda koha Simona Tilk (46.39).