Teisel võistluspäeval lisandus 17 medalit, teatenelik ujus Eesti juunioride rekordi

• 22.11.2020

Teisel võistluspäeval Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlustel teenis Kalevi Ujumiskooli võistkond 17 medalit ja on nüüd kahe päeva jooksul  poodiumile astunud 31 korral juhtides sellega ka medalitabelit. Teatenelik ujus Eesti juunioride rekordi.

Teine võistluspäev lõpetati sega 4x50m vabalt teateujumisega. Meie juunioride võistkonda kuulusid Patrick Orav, Tristan Tammis, Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu. Alles viimaste aastate jooksul ujumiskavva võetud sega teateujumise distantsil suutis meie nelik ületada ka Eesti juunioride rekordi ujudes uuteks rekordnumbriteks 1.39,46.

Võidukas oli samas teateujumises ka meie noorte võistkond – Mark Iltšišin, Jako Joosep Viirpuu, Grete Mänd, Eneli Jefimova -, kes noppis võidu ajaga 1.44,57. Kahe päeva jooksul peetud neljast teateujumisest on meie võistkonnad teeninud kolm kuldmedalit ja ühe hõbeda.

Individuaalselt kujunes teine võistluspäev veelgi medalirohkemaks. Kui avapäeval teeniti 12 individuaalselt medalit, siis teisel päeval oli selleks 15. Avapäeval kolm Eesti vanuseklasside rekordit ujunud Eneli Jefimova teenis teisel võistluspäeval samuti kolm individuaalset kuldmedalit. Esmalt korjas ta kulla enda kõrvalalal 50m seliliujumises isikliku rekordiga 30,42. Seejärel võttis ta ette 200m rinnuliujumise – ala kus ta püstitas kaks nädalat tagasi Eesti rekordi – lõpetades selle kuldmedali väärilise ajaga 2.28,86. Kolmas kuldmedal tuli 100m kompleksujumisest olles võidukas ajaga 1.04,27. Kahe päeva jooksul on Jefimova koos teateujumistega võitnud seitse Eesti noorte meistritiitlit.

Avapäeval kaks kulda teeninud Marie Toompuu kordas seda ka teisel päeval. Ta oli parim juunioride 100m vabalt- ja 200m rinnuliujumises vastavalt aegadega 57,78 ja 2.35,21. Kaugele ei jäänud ka kolmas kuldmedal, sest 100m kompleksujumise lõpetas Toompuu teisena ajaga 1.04,81 kaotades võitjale vaid 0,35 sekundiga. Kuldmedalini jõudis juunioride seas teisel päeval ka Georg Filippov. Ta oli parim 1500m vabaltujumises ajaga 15.53,32, poodiumi kolmanda astme hõivas samas vanuseklassis Artur Ulmas. Noorte vanuseklassis teenisid samal alal hõbeda ja pronksi vastavalt Mark Iltšišin ja Gregor Rasva.

Juunioride vanuseklassis teenisid 50m seliliujumises hõbedad Mariangela Boitšuk ja Tristan Tsopp. Boitšuk lõpetas kaks basseinipikkust ajaga 29,44 ja teda lahutas võitjaga vaid 0,06 sekundit. Tsopp sprintis distantsi ajaga 26,62. Noortest võitis 50m seliliujumises pronksi Jako Joosep Viirpuu, kes teenis sama karva medali ka 100m kompleksujumises. Juunioride neidude 200m liblikujumises võitis hõbemedali Smaragda-Luchia Sarana.

Kahe päeva jooksul on Ujumiskooli võistkond teeninud 31 medalit millest 15 on olnud kuldsed, kaheksa hõbedat ja sama palju pronksmedaleid. Finaalidesse ujus end teisel päeval ühtekokku 16 ujujat. Teise päeva finaalidesse murdsid end veel: Tristan Tammis, Patrick Orav, Joonas Koppen, Carlos Tults, Arti Pukk, Armin Liiv.