44 medalit Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlustel, 5 Eesti vanuseklasside rekordit

44 medalit Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlustel, 5 Eesti vanuseklasside rekordit

  • 23.11.2020

Tallinnas Sõle ujulas lõppesid kolm päeva kestnud Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlused. Võistlus kujunes meie sportlastele vägagi edukaks – kolme päeva jooksul teeniti 44 medalit millega hõivati ka medalitabeli esimene rida. Lisaks püstitasid meie sportlased neli Eesti vanuseklasside rekordit. 

Võistluste parim ujuja oli konkurentsitult Eneli Jefimova. Viimasel võistluspäeval lisas ta enda kukrusse neli individuaalset kuldmedalit. Ta oli parim ühel enda põhialal – 50m rinnuliujumises – ajaga 31,01 ja jäi sellel alal enda nimel olevatele noorte- ja juunioride rekorditele alla vaid 0,14 sekundiga. Lisaks oli ta parim 50m liblik-, 100m selili- ja 400m kompleksujumises. Kolme võistluspäeva jooksul krooniti Jefimova 11x Eesti noorte meistriks (10x individuaalselt + 1x teateujumises). Lisaks ujus ta avapäeval kaks Eesti noorte rekordit ja juunioride tippmargi.

Edukaks kujunes võistlus ka Marie Toompuu jaoks. Ta teenis juunioride seas neli individuaalset kuldmedalit ja kaks hõbedat. Viimasel võistluspäeval lisandus hõbemedal 50m rinnuliujumises. Toompuu oli asendamatu mitmes teateujumises kus ta ankrunaisena võistkonna esimesena finišisse tõi. Koos teateujumistega pälvis Toompuu seitse kuldmedalit. Viimane võistluspäev tõi kuldmedali Mariangela Boitšukile, kes oli parim juunioride 50m liblikujumises ajaga 27,54. Boitšuki saldoks jäi koos teateujumistega 5 kuldmedalit, hõbe- ja pronksmedal.

Kuldmedalini jõudsid individuaalselt veel Lars Sebastian Antoniak ja Georg Filippov. Antoniak teenis noorte meistritiitli viimasel päeval olles parim 50m rinnuliujumises ajaga 30,57. Medali võitis Antoniak ka 100m rinnuliujumises lõpetades kolmandana. Juunioride konkurentsis jõudis kullani Filippov, kes oli võidukas 1500m vabaltujumises. Kolme päeva jooksul teenis ta veel hõbedad 200- ja 400m vabaltujumises.

22 kulda, 13 hõbedat, 9 pronksi

44-st võidetud medalist täpselt pooled olid tänavu kuldsed. Mullu võitsid meie klubi sportlased noorte- ja juunioride vanuseklassis ühtekokku 23 medalit. Poodiumile astus koos teateujumistega tänavu 18 ujujat meie 40-liikmelisest võistkonnast. Tristan Tsopp teenis juunioride vanuseklassis kolm hõbemedalit lõpetades 50-100-200m seliliujumise teisena. Kolme individuaalset medalit teenis noorte seas ka Jako Joosep Viirpuu. Ta teenis kolm pronksist autasu 50m selili-, 100m liblik- ja 100m kompleksujumises.

Noorte 1500m vabaltujumises finišeeris Mark Iltšišin teisena ja teenis hõbemedali, tema kannul kolmandana lõpetas Gregor Rasva. Kolmanda koha teenis ka Artur Ulmas, kes oli 1500m vabaltujumise juunioride kolmas mees. Viimasel võistluspäeval tegi tubli esituse ka Joonas Koppen, kes koos Antoniakiga tõi Ujumiskoolile kaksikvõidu 50m rinnuliujumises ja saavutas hõbemedali. Eelmisel aastal lõpetas Koppen selle ala 27-ndana, mis näitab, et tark ja õige töö võib tuua tulemusi. Naisjuunioride 200m liblikujumises pälvis hõbeda Smaragda-Luchia Sarana.

Koroona tõttu peeti tänavu neli teateujumist. Sega 4x50m vabalt- ja kombineeritud + 4x100m kombineeritud teateujumine nii tüdrukutele kui ka poistele. Sega teateujumistes püstitas juunioride nelik kaks rekordit – Patrick Orav, Tristan Tammis, Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu – ujusid Eesti juunioride rekordi 4x50m vabaltujumises ajaga 1.39,46. Lisaks ujuti uus tippmark ka kombineeritud teateujumises. Seal oli nelikus lisaks eelmainitud tüdrukutele ka Tristan Tsopp ja Carlos Tults. Juuniorid teenisid teateujumistes veel kulla ja pronksi. Noorte saldoks jäi kahe päeva jooksul kuld ja kaks hõbemedalit. Teateujumistes aitasid Kalevi Ujumiskooli medalile: Patrick Orav, Tristan Tammis, Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu, Eneli Jefimova, Grete Mänd, Jako Joosep Viirpuu, Tristan Tsopp, Mark Iltšišin, Lars Sebastian Antoniak, Gregor Rasva, Carlos Tults, Kirke Kübar ja Felicia Talamanov.


Kalevi Ujumiskooli võistkond:

Naisjuuniorid: Mariangela Boitšuk, Katriin Kruus, Kirke Kübar, Smaragda-Luchia Sarana, Felicia Talamanov, Darja Sidorenko, Marie Toompuu.

Meesjuuniorid: Georg Filippov, Aleks Hokkanen, Armin Liiv, Patrick Orav, Markus Parm, Tristan Tammis, Tristan Tsopp, Carlos Tults, Artur Ulmas.

Tüdrukud: Marleen Akkermann, Anna Linda Elvre, Anna Hvorostinov, Birgit Irbe, Eneli Jefimova, Johanna Koppen, Triin Mäekivi, Grete Mänd, Mirtel Nagel.

Poisid: Ralf-Ian Aarelo, Lars Sebastian Antoniak, Fjodor Fatejev, Mark Iltšišin, Joonas Koppen, Ivan Krehov, Kevin Meister, Airon Pajula, Arti Pukk, Gregor Rasva, Sten Erik Rooba, Artur Školnoi, Oliver Sukk, Sander Toms, Jako Joosep Viirpuu.


Võistluste tulemused leiad SIIT:

×