Jefimova alustas kolme Eesti vanuseklassi rekordiga, Ujumiskoolile avapäeval 14 medalit

• 21.11.2020

Reedel algasid Sõle ujulas kolm päeva kestvad Eesti noorte- ja juunioride lühiraja meistrivõistlused. Võistluste avapäeval püstitas Eneli Jefimova kolm uut Eesti vanuseklasside rekordit. Kalevi Ujumiskooli võistkond oli esimesel võistluspäeval kõige edukam ujumisklubi võites seitse kuldmedalit.

Eneli Jefimova alustas Eesti noorte meistrivõistlusi kullaga enda kõrvalalal 50m vabaltujumises (26,60). Seejärel algas taas rekorditesadu. Esmalt langes Enelile endale kuulunud Eesti noorte- ja juunioride rekord 100m rinnuliujumises (1.06,48). Ta nihutas endale kuuluvat tippmarki 1,18 sekundiga ja jäi vaid mõne kümnendiku kaugusele täiskasvanute rekordist (1.06,25). Avapäeva kolmanda kuldmedali teenis Jefimova 200m kompleksujumise distantsilt. Ta kustutas rekordite raamatust üheksa aastat Maria Romanjukile kuulunud Eesti noorte rekordi ujudes ajaks 2.18,75.

Juunioride vanuseklassis teenis kaks kuldmedalit Marie Toompuu. Ta jäi võitmatuks 100m rinnuli- ja 200m kompleksujumise distantsidel tulles uute isiklikke tippmarkidega (1.10,85 ja 2.18,97) kahel korral Eesti juunioride meistriks. Kuldmedali sai kaela ka Mariangela Boitšuk. Ta jäi löömatuks neidude 50m kroolisprindis läbides kaks basseinipikkust ajaga 26,59. Boitšuk lisas enda kollektsiooni veel pronksi 100m liblikujumisest.

Noormeestest jõudis avapäeval noorte- ja juunioride konkurentsis poodiumile viis meie ujujat. Juunioride konkurentsis teenisid hõbemedalid Georg Filippov ja Tristan Tsopp, kes finišeerisid teisena vastavalt 400m vabalt- ja 200m seliliujumises. Gregor Rasva teenis pronksise autasu noorte seas lõpetades 400m vabaltujumise kolmandana. Pronksmedalini jõudsid noorte seas ka Lars Sebastian Antoniak ja Jako Joosep Viirpuu. Antoniak ujus end kolmandaks 100m rinnuli- ja Viirpuu 100m liblikujumises.

Ilusa punkti avapäevale panid meie sega 4x50m kombineeritud teatenelikud. Juunioride võistkond koosseisus Tristan Tsopp, Carlos Tults, Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu olid veel enne viimast vahetust kahe sekundi kaugusel liidritest, aga avapäeval head vormi juba tõestanud Toompuu püüdis kinni Garanti võistkonna ankrunaise ja ka möödus temast. Seega Eesti juunioride meistritiitel meie võistkonnale. Noorte võistkond – Mark Iltšišin, Eneli Jefimova, Jako Joosep Viirpuu, Grete Mänd – teenis tihedas konkurentsis hõbemedalid.

Võistluste avapäev lõppes Ujumiskooli ujujatele 14 medaliga millest seitse olid kuldsed. Lisaks medalitele murdsid end hommikustest eelujumistest finaali ehk kaheksa parema sekka ühtekokku 21 ujujat: Joonas Koppen, Kirke Kübar, Patrick Orav, Birgit Irbe, Mark Iltšišin, Fjodor Fatejev, Smaragda-Luchia Sarana, Darja Sidorenko, Carlos Tults, Katriin Kruus, Felicia Talamanov, Tristan Tammis, Artur Ulmas.

Võistluste tulemused leiad SIIT:

Võistluste otsepilti näed SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: