Edukas nädalavahetus Karksi-Nuias. Absoluutarvestuse võitjad Kertu Kaare ja Sander Paavo

• 07.07.2020

Juuli esimesel nädalavahetusel sai alguse avaveeujumise hooaeg. Esimene seeriavõistluse etapp toimus Karksi-Nuia paisjärves.

Võistlus kujunes Kalevi Ujumiskooli õpilastele edukaks ning poodiumikohti saavutati erinevate vanusegruppide arvestuses koguni seitse. Võistlemas oli enam kui 260 ujujat ja spordisõpra üle kogu Eesti.

Absoluutarvestuses tuli esikohale pikamaaujuja Sander Paavo, kes alistas tihedas lõpuheitluses treeningkaaslase Georg Filippovi. Esimest ja teist kohta jäi lahutama vaid üks sekund – ajad vastavalt 17.04 ja 17.05. Naistest väljus esimesena veest Kertu Kaare, kes jättis konkurendid seljataha juba distantsi alguses. Seeriavõistluse esimese etapi läbis ta tulemusega 19.24.

Poodiumikohad vanuseklasside arvestuses:

• 14-16 aastaste poiste seas jäi võitmatuks Georg Filippov (17.05).
  • 17-19 aastaste seas napsasid esikohad Kertu Kaare (19.24) ja Nikita Pisarenko (17.55).
  • 20-29 aastaste noormeeste arvestuses seisis poodiumi kõrgemal astmel Sander Paavo (17.04) ning hõbemedali sai kaela Cevin Anders Siim (17.52).
  • 20-29 aastaste neidude arvestuses võistelnud Susannah Kaul (21.31) teenis Margaret Markvardti järel teise koha.
  • 1 kilomeetri distantsi võitjaks tuli Hendrik Ütt (10.11).

Võistluste tulemused leiad SIIT: