Noored ujujad näitasid Keilas toimunud võistlusel head minekut

• 30.11.2020

Lõppenud nädalavahetusel peeti Keila Tervisekeskuses tänavuse hooaja esimene etapp võistlussarjas “Arena Baltic Talents Children”, mis eelnevalt kandis “Laste Karika” nimetust. Kalevi Ujumiskooli võistkond lõpetas võistlused medalitabeli tipus võites ühtekokku seitse kuldmedalit.

Võistlussarjas osalevad tänavu 2010 s.a ja nooremad poisid ning 2011 s.a ja nooremad tüdrukud. Avaetapil ujus end auhinnalisele kohale (TOP 6) 12 Ujumiskooli õpilast.

Erik Blumfeldt (2011 s.a) napsas kuldmedalid 50m selili- ja 100m vabaltujumises. Blumfeldt teenis lisaks kahele kullale veel enda vanuseklassi parima ujuja eriauhinna. Samas vanuseklassis jõudis kuue parema sekka veel Kristjan Kasemets, kes lõpetas 100m vabalt distantsi neljandana ja seliliujumise viiendana.

Kõige vanemate poiste vanuseklassis jõudis auhinnalisele kohale kolm ujujat. Rome Pukk (2010 s.a) teenis hõbemedalid 100m selili- ja 200m vabaltujumises. Robin Nikolajev ja Karl Kuldkepp lõpetasid poiste 200m vabaltujumise vastavalt viienda ja kuuenda kohaga.

Jaamaste, Sutt, Boroško poodiumi kõige kõrgemal astmel

Tüdrukute kolmes vanuseklassis teenisid kuldmedali kolm meie ujujat. Kõige vanemas tüdrukute vanuseklassis võitis 200m vabaltujumise Liisbet Jaamaste (2011 s.a). Samal alal lõpetas kuuendana Riin Alvin, kes teenis lisaks veel pronksmedali 100m seliliujumises. Autasustamisele ujus end samas vanuseklassis ka Nora Marleen Animägi, kes teenis 100m selili distantsil Alvini järel neljanda koha.

Elizabeth Sutt (2012 s.a) oli parim nii 50m selili- kui ka 100m vabaltujumises võites mõlemal alal kuldmedalid. Lisaks teenis ta ka enda vanuseklassi parima ujuja eriauhinna. Samas vanuseklassis teenis Anette Lippur neljanda koha 50m selili distantsil ja viienda koha vabaltujumises.

Kõige nooremas tüdrukute vanuseklassis võitis kaks kuldmedalit Agata Boroško (2013 s.a). Ta lõpetas esimesena 50m vabalt- ja seliliujumise ning teenis ka enda vanuseklassi parima ujuja eriauhinna. Elise Kuldkepp lõpetas mõlemad alad vastavalt viienda ja kuuenda kohaga.

Noorte võistkond teenis 12-st võimalikust kuldmedalist seitse ja lisas enda saldosse veel kaks hõbedat ja pronksi. Lisaks auhinnalistele kohtadele jõudnud ujujate kõrval valmistab rõõmu ka teiste noorujujate areng. 55-st tehtud individuaalsest stardist püstitasid meie ujujad 53 isiklikku rekordit, mis teeb õnnestumise protsendiks 96,4%. “Arena Baltic Talents Children” võistlussarja II etapp on hetkeseisuga kavas 16. jaanuaril Sõle ujulas.

Kõik tulemused leiad SIIT: