Eneli Jefimova viimatised tunnustused + intervjuu

• 20.02.2023

Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova on viimase kuu jooksul saanud mitu uhket autasu. Lisaks auhindade loetelule uurisime noorelt rinnuliujujalt ka informatsiooni selle hooaja plaanide kohta. Enda ootustest, muredest ja rõõmudest andis aimu ka Eneli treener Henry Hein.

9.02 autasustas EOK president Urmas Sõõrumaa KUMUs 2022 aasta välisvõistlustel edukalt Eestit esindanud sportlasi. Eneli ja tema treener Henry olid üritusele oodatud auhindu vastu võtma.

16.02 autasustas Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet Enelit ja Henryt parima noorsportlase tiitliga. Meie klubist tunnustati ka Georg Filippovit ja tema treener Martti Aljandit. Üritus toimus Tallinna Raekojas.

20.02 kutsus Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas Enelit riigi teaduspreemiate, F.J. Wiedemanni keeleauhinna ning kultuuri- ja spordipreemiate kättesaamistele Eesti Teaduste Akadeemia majja.

Uurisime veidi ka Eneli selle hooaja plaanide kohta. Selle hooaja esimeseks võistluseks on tüdrukul Baltimaade meistrivõistlused, kus ta ujub kõik rinnuliujumised, 200 m kompleksi ja 50 m vabalt. Eneli sõnul pole selleks võistluseks suuri eesmärke püstitatud, vaid pigem tahab ta vaadata, kuidas vorm on. Selle hooaja põhivõistluseks on Enelil MM, kus oma põhialana näeb ta 100 m rinnuliujumist. Kui uurisime, millele rinnuliäss sellel hooajal erilist rõhku paneb ja millega kavatseb järgmise arenguhüppe sooritada, vastas ta pärast lühikest mõtlemist: ,,Jõusaaliga. Treenin rohkem jõudu ning tegelen selle saadud jõu rakendamisega vette.’’ Kui võib tunduda, et sellisel tasemel olles on sportlasel mured, pinged ja stress, siis Eneli ütleb, et temal uue pikaraja hooaja ees kartusi pole ning ta ootab positiivsel meelel. Eelmisel kevadel lõpetas neiu ka põhikooli ning sügisel astus gümnaasiumisse. Eneli ütles aga, et õnneks ei ole uus kooliaste tema treeninguid kuidagimoodi mõjutanud ning saab kenasti keskenduda treeningutele. Küsisime ka, mida Tüdruk kõige enam ootab ja saime vastuseks ,,Puhkust!’’.

Henrylt uurisime, mida tema kõige enam alanud pikaraja hooajalt ootab. ,,Mina ootan, et Eneli oleks terve ja saaks teha kõik ettenähtud treeningud kaasa ning annaks endast maksimumi. Eneli on tasemel, kus konkurendid on 24/7 sportlased, mitte ainult 2-4h päevas, mil nad on trennis. Loodan, et 2023 on aasta, kus ka Eneli suudab tõusta 24/7 suhtumisega sportlaseks.’’ Kuulsime eelnevalt, et Enelil pingeid pole, aga kas treener Henry on hooaja alguses muremõtetega stressis või pigem elevil? ,,Alanud hooaeg on võrreldes eelnevatega minu jaoks pingevabam. Eneli on nüüdseks suureks kasvanud ja võtab aina rohkem vastutust oma tulemuste eest ja valikute eest igapäeva elus: toitumine, taastumine, õppimine, treenimine jne. Mina olen rohkem kõrvaline tugi.’’ Kui Eneli väitis, et selle hooaja tulevate heade tulemuste taga võiks olla jõusaal, siis treener Henry meile konkreetselt edu saladust ei avaldanud. ,,Saladusi pole. Tugev töö on ainus tee tippu ja arusaam, et kui tahta TOP 6-16 koha asemel olla koht 1-6, siis tuleb olla 24/7 sportlane 😉’’