EDU! 12 meie ujujat stardib Fääri Saartel toimuvatel Põhjamaade meistrivõistlustel

EDU! 12 meie ujujat stardib Fääri Saartel toimuvatel Põhjamaade meistrivõistlustel

  • 29.11.2019

Täna, 29.11, algavad Fääri Saartel kolm päeva kestvad Põhjamaade juunioride meistrivõistlused. Lisaks juunioridele on olemas eraldi võistlusklass ka vanematele ujujatele. Meie klubist stardib võistlustel 12 ujujat. 

Juunioride võistlusklassi tase on tänavu oodatult tugevast puust nagu igal aastal. Puudu on mõned Põhjamaade parimad juuniorid, kes valmistuvad Euroopa lühiraja meistrivõistlusteks. Vanuseklassiks noormeestel on 2002-2005 s.a ja neidudel 2003-2006 s.a.

Meie klubist stardib juunioride vanuseklassis vaid Nikita Pisarenko. Ta osaleb 200m rinnuli- ja kompleksujumises ning ujub ka 100m rinnuli. Eelülesandmisaegade põhjal asetseb 17-aastane ujuja 200m distantsidel neljandal positsioonil ja poodiumikohta võib rünnata ka 100m rinnuliujumises.

Seenioride vanuseklassis 11 ujujat stardis 

Selle vanuseklassi liidrina läheb meie võistkonnast starti Cevin Anders Siim. Ta stardib 50-100-200 meetri liblikujumise distantsidel ning on kõigil aladel ka kullapretendent. Paraku on seenioride vanuseklassi osavõtjate arv mitmetel aladel kasin, aga meie sportlased saavad keskenduda eelkõige hea aja ujumisele.

Heade tulemuste järele lähevad meestest veel Marko-Matteus Langel, Andri Aedma, Rando Vainikk, Hendrik Ütt, Tiit Matvejev, Sander Paavo, Janter Suun. Neidusid on stardis kolm – Laurika Lint, Annika Vainikk ja Kertu Kaare.

Meie ujujad teevad kolmepäevalise võistluse jooksul kokku 40 starti individuaalsetel distantsidel. Millele lisanduvad veel kindlasti suur hulk finaalujumisi. Treenerina saadab võistlustel ujujaid Martti Aljand. Eelujumised algavad kõikidel päevadel Eesti aja järgi kell 11:30 (Fääri Saartel 9:30) ja finaalid õhtul kell 19:30 (17:30).


Võistluste tulemused leiad SIIT:

Võistluste live-tulemused leiad SIIT:

Võistluste stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: