Topkin teenis Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlustel kolm medalit ja ujus mitteametliku maailmarekordi

Topkin teenis Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlustel kolm medalit ja ujus mitteametliku maailmarekordi

  • 28.11.2019

Hiljuti Kalevi Ujumiskooliga liitunud Eesti parim paraujuja Matz Topkin osales Tartus toimunud Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlustel (25m) ja ujus mitteametliku maailmarekordi ning teenis ühtekokku kolm medalit. 

Ta teenis ülekaaluka võidu 100 meetri seliliujumises läbides neli basseinipikkust ajaga 1.46,39. Kogu võistlus toimus multiklassis ehk kõik võistlusklassid olid kokku liidetud ja paremusjärjestus selgus mitte aegade vaid vastavalt enda võistlusklassi tulemuse punktide alusel.

Rahvusvahelistel võistlustel S4 võistlusklassi kuuluv Topkin teenis 100m selili distantsi eest 786 punkti. Enda tulemusega ujus Topkin ka mitteametliku maailmarekordi, sest S4 tipptulemus on numbritega 1.49,56 ehk meie ujuja oli enam kui kolm sekundit sellest rekordist kiirem. Kuna paraujumise maailmarekordit püstitades tuleb võistluste korraldajal eelnevalt taotleda Rahvusvaheliselt Paralümpiakomiteelt (IPC) litsentsi, siis maailmarekord ametliku tipptulemusena kirja ei lähe.

21-aastane Topkin teenis veel kaks hõbemedalit 50m vabalt- ja seliliujumises. Paraujujaid saab näha ka 20.-22. detsembrini toimuvatel Eesti lühiraja meistrivõistlustel, kus nad hüppavad vette kõikidel 50 meetri distantsidel.


Kõik tulemused leiad SIIT:

Loe Matz Topkini liitumise kohta Kalevi Ujumiskooliga SIIT: