Põhjamaade MV avapäeval kindlustasid viis ujujat endale koha finaalis

Põhjamaade MV avapäeval kindlustasid viis ujujat endale koha finaalis

  • 29.11.2019

Täna algasid Fääri Saartel kolm päeva kestvad Põhjamaade meistrivõistlused. Meie klubist hüppab kaugel mere taga võistlustulle 12 ujujat. Avapäeval edenesid finaali viis meie ujujat. 

Avapäev algas 400m vabaltujumistega. Seenioride klassis võistlev Laurika Lint läbis hommikul 16 basseinipikkust ajaga 4.23,71 ja pääses viimasena ehk kuuendana õhtusesse finaali. Kohe peale teda oli samal alal stardis Sander Paavo, kes ajaga 4.09,23 pääses kolmandana finaali. Hooaja tippmargid on mõlemal ujujal vastavalt 4.20,25 ja 4.07,34.

Järgmisena oli meie ujujatest stardis Kertu Kaare, kes startis 50m selili sprindis. Kõikidel 50m distantsidel stardivad juuniorid ja seeniorid ühes vanuseklassis. Kuu aega tagasi ujutud hooaja tippmargist 29,33 jäi Kaare veidi vähem kui poole sekundi kaugusele läbides distantsi ajaga 29,67. See aeg andis 16-aastasele ujujale 10. koha.

Meeste 100m liblikujumises kulges finaali Cevin Anders Siim ajaga 54,73. Hommikul ei pidanud Siim kõike välja panema ja õhtuses finaalis ootab teda eelkõige tuline duell koondisekaaslase Alex Ahtiaineniga. Mäletavasti lahutas neid kahte meest kuu aega tagasi Kalev Openil vaid 0,01 sekundit.

Pisarenko esimese ajaga finaalis

Meie ainuke juunioride vanuseklassi võistleja Nikita Pisarenko ujus hommikul isikliku tippmargi 100m rinnuliujumises tulemusega 1.02,02 ja pääses esimesena finaali. Finaal tõotab tulla väga tasavägine, sest eelujumiste ajal murdis 1.03 piiri neli ujujat. Seenioride vanuseklassis jäi esimesena finaaliukse taha Tiit Matvejev, kes ajaga 1.02,11 pälvis 7. koha. Isiklik rekord jäi Matvejevil veidi enam kui sekundi kaugusele.

Hommikused eelujumised lõpetas 50m vabaltujumine nii naistele kui ka meestele. Kaare tegi enda võistluste teise stardi ja ajaga 26,65 talle tasuks 10. koht. Kaare tippmark on numbritega 25,71, mis on ka kehtiv Eesti noorte rekord. 13. kohaga lõpetas naiste 50 meetri kroolisprindi Annika Vainikk, kes sai ajaks 26,87.

Meie mehi oli 50m vabaltujumises stardis lausa viis. Kolm nendest – Janter Suun (22,90) Andri Aedma (23,10) ja Hendrik Ütt (23,13) – mahtusid kuue parema sekka. Kuna kehtib reegel, et ühest riigist pääseb finaali maksimaalselt kaks ujujat, siis pääses finaali meie meestest vaid Suun. Teiste meeste ette pressis end tihedas konkurentsis eestlastest veel Ahtiainen. Suun sai hommikul kirja ka isikliku tippmargi ja saab õhtul võimaluse enda tulemust veelgi parandada. Stardis olid veel ka Marko-Matteus Langel (23,33; 10. koht) ja Rando Vainikk (23,87; 13. koht).

Õhtused finaalid algavad Eesti aja järgi kell 19:30. I võistluspäeva finaalides stardivad seega Laurika Lint, Sander Paavo, Cevin Anders Siim, Nikita Pisarenko ja Janter Suun. Pöidlad pihku!


Võistluste tulemused leiad SIIT:

Võistluste live-tulemused leiad SIIT:

Võistluste stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: