Eesti avaveeujumise meistrivõistlustel Pühajärvel ujusid end poodiumile Kaare ja Paavo

• 20.07.2020

Lõppenud nädalavahetusel peeti Otepääl Pühajärvel Eesti avaveeujumise meistrivõistlused. Põhidistantsina oli kavas 5-kilomeetri pikkune trass, masters ujujad (25+ aastat) said end proovile panna aga 3-kilomeetrisel ringil.

Kalevi Ujumiskooli esindas tänavustel meistrivõistlustel seitse ujujat. Parimat minekut näitas Kertu Kaare, kes läbis naistest kõige kiiremini 5km ning krooniti ka absoluutklassi Eesti meistriks. Ainsa Ujumiskooli naisena stardis olnud Kaare teenis lisaks veel ka juunioride meistritiitli.

Meestest oli edukaim kaks viimast avaveeujumise seeriavõistlust võitnud Sander Paavo, kes sai kaela absoluutklassi pronksmedali. Medalini jõudis meie ujujatest veel ka Nikita Pisarenko, kes teenis meesjuunioride konkurentsis hõbemedali.

Masters ujujate võistlusklassis ehk 3km pikkusel ringil kaitses Ujumiskooli värve meie endine ujuja ja praegune treener Ken Tomson. Vanuseklassis 35-39a Tomsonile vastast ei leidunud ja nii teenis ta kuldmedali. Lisaks eelmainitud sportlastele olid Pühajärvel veel stardis Liilia Tõnisson (noorte 6. koht), Aleks Hokkanen (noorte 8. koht) ja Tiit Matvejev (absoluutklassi 22. koht).

Eesti avaveeujumised jätkuvad järgmisel nädalavahetusel “Väikese Väina ujumisega”, mis toimub 25. juulil suunaga Muhumaa-Saaremaa.

Kõik võistlustulemused leiad SIIT: