Eesti avaveeujumise meistrivõistlustel võideti mitmeid medaleid

Eesti avaveeujumise meistrivõistlustel võideti mitmeid medaleid

  • 20.07.2021

Viljandis toimusid Eesti avaveeujumise meistrivõistlused millest võtsid osa ka mitmed Kalevi Ujumiskooli ujujad. Võistlus möödus meie ujujatele edukalt, mulkide juurest naasti kaheksa medaliga. 

Eesti meistrid selgitati 5-kilomeetri pikkusel distantsil ning medaleid pandi kaela täiskasvanute, juunioride ja noorte arvestuses. Päeva kiireim naine oli meie Kertu Kaare, kes tuli absoluutklassi Eesti meistriks. Ta läbis distantsi ühe tunni 11 minuti ja 12 sekundiga. Lõpuks oli Kaare võit üsna veenev kuna lähim jälitaja kaotas talle enam kui 40-sekundiga.

Naisjuunioride konkurentsis ujusid end poodiumile Marie Toompuu ja Smaragda-Luchia Sarana. Toompuu pälvis hõbemedali ning Sarana sai kaela pronksmedali. Naiste absoluutklassi üldarvestuses saavutasid neiud vastavalt neljanda ja seitsmenda koha.

Meeste konkurentsis tuli kolmandaks alles juunioride vanuseklassi kuuluv Artur Ulmas. Tal kulus 5-kilomeetrise distantsi läbimiseks tund ja seitse minutit. Ulmas sai lisaks absoluutklassi pronksmedalile kaela ka meesjuunioride kuldmedali. Juunioride konkurentsis saavutas Ulmase järel hõbemedali Tristan Tammis. Noorte vanuseklassis ujus end poodiumile Airon Pajula, kes oli kuni 16-aastaste seas kolmas.

Lühemal distantsil, 3,3 kilomeetrit, tegi kaasa ka meie klubi treener Mart Mandel. Tema startis 25-29a vanuseklassis tulles ka kindlaks võitjaks. Lisaks kuulus Mandelile kõikide vanuseklasside peale ka päeva parim aeg sel distantsil – 49 minutit ja 18 sekundit.


Kõik tulemused leiad SIIT: