Eesti Karikavõistlus – Kalev Eesti parim klubi 2022!

• 16.06.2022

Esmaspäeval lõppes Sõle ujulas Eesti Karikavõistlus. Kolmepäevane võistlus oli meie jaoks hoopis uues formaadis – ujujad võistlesid vaid klubile punktide toomise eesmärgil ehk individuaalselt ühelgi alal üksikuna esikolmikut välja ei toodudki. Alles võistluste lõppedes autasuatati iga vanuse (noored, juuniorid, absoluut) kolme klubile enim punkte toonud sportlast meestes ning naistes. Peamine võistlus käis aga superkarika peale, mille tänavusel aastal saab karikakappi asetada just Kalevi Ujumiskool!

Kalevi Ujumiskoolist olid võistlustules 30 meest ning 36 naist, kes kõik andsid oma panuse superkarika võitmiseks ning pea kõik tõid klubile väärtuslikke punkte. Võistluste formaat andis suure tõuke ka meeskonna ühtustundele, sest võistlesime kõik ühe eesmärgi nimel ühtse tiimina.

Lisaks superkarikale autasustati ka iga vanuseklassi kolme parimat meest ja naist, kes tõid klubile kõige rohkem punkte. Meie klubist said poodiumile meeste arvestuses Cevin-Anders Siim (kolmas koht), juuniorides Georg Filippov (esimene koht), noortes poistes Mark Iltšišin (esimene koht). Veel autasustati igas vanuseklassis parimaid klubisid – noorte arvestuses jäime kalevlastega neljandaks, juunioride arvesuses olime esimesed!, absoluutarvestuses teised, aga superkarika arvestuses pika puuga esikohal!

Võistluste võttis kokku ka meie klubi direktor Kristo Krinpus. ”Suur heameel oli näha, et nii paljud noored ning ka vanemad ujujad panustasid. Kuna konkurents oli tihe, siis iga kogutud punkt luges ning meie ujujad pingutasid selle nimel tublisti. Mis aga veel toredamaks osutus, olid võistlustel kogutud emotsioonid: ergutati trennikaaslastele stardipuki taga, elati kaasa distantsi vältel ning hüpati rõõmust heade tulemuste puhul. Tore oli näha ka sõprade kallistusi ja lohutavaid sõnu pärast mõningaid ujumisi, mis ei läinud plaanipäraselt. Kalevi tiim oli ühtne ning toetav. Nüüd saab üht Eesti suurimat ujumiskarikat näha ka Kalev Spas meie karikakapis. Aitäh kõigile ujujatele ja treeneritele, kes oma panuse andsid.”

Kõik  tulemused leiad SIIT