Eneli Jefimova valiti läbi aegade noorimaks Eesti aasta naisujujaks

Eneli Jefimova valiti läbi aegade noorimaks Eesti aasta naisujujaks

  • 17.01.2021

Eesti ujumise alaliit tegi sellel nädalavahetusel teatavaks eelmise aasta parimad ujujad erinevates kategooriates. Tunnustamise leidsid mitmed meie ujujad, Eneli Jefimova valiti nii parimaks naisujujaks kui ka noorujujaks. 

14-aastane Eneli Jefimova pälvis Eesti aasta naisujuja auhinna olles sellega ka läbi aegade noorim auhinna pälvinud naisujuja. Kuigi ühtegi tiitlivõistlust mullu ei toimunud, siis püstitas Jefimova kodustel võistlustel 100- ja 200m rinnuliujumise Eesti lühiraja rekordid. Lisaks pälvis ta ka parima noorujuja auhinna. Noorte- ja juunioride vanuseklassis on Jefimova enda nimele võtnud kõik 50-100-200m rinnuliujumise rekordid nii lühirajal kui ka pikas basseinis. Noorte rekordeid hoiab ta enda nimel ka 100- ja 200m kompleksujumises.

Eneli treener Henry Hein sai tunnustatud enda töö eest aasta noortetreeneri auhinnaga. Lisaks Jefimova saavutustele püstitas tema õpilane Mariangela Boitšuk juunioride rekordi 50m liblikujumises ning teised õpilased teenisid mitmeid medaleid Eesti meistrivõistlustelt.

Tunnustamist leidsid ka avaveeujujad ning mastersujujad. Möödunud suvel Eesti erinevates paikades toimunud avaveeujumise võistluste kokkuvõttes valiti parimateks avaveeujujateks meie klubi sportlased Sander Paavo ja Kertu Kaare (Treenerid Martti Aljand ja Kaire Indrikson). Mastersujumises valiti meeste seas parimaks Ralf Tribuntsov, kes esindas Ujumiskooli värve masterujumise Eesti lühiraja meistrivõistlustel kus ta püstitas vanuseklassis 25-29a 50m seliliujumise maailmarekordi.

Ära märkimist leidsid veel Mariangela Boitšuk, kes oli parima naisjuuniori auhinna kandidaat, Nikita Pisarenko oli kandidaadiks meesjuunioride kategoorias ning Georg Filippov oli parima noorujuja nominentide seas.