Jefimovalt Eesti rekord, Boitšuk sprintis end juunioride rekordi omanikuks

Jefimovalt Eesti rekord, Boitšuk sprintis end juunioride rekordi omanikuks

  • 23.12.2020

Detsembri lõpus toimuma pidanud Eesti lühiraja meistrivõistlused jäid ära, aga selle asemel Kalev Spas kutsetega toimunud katsevõistlusel (25m) püstitasid mitmed meie sportlased ilusaid tulemusi. Eneli Jefimova sai enda nimele 100m rinnuliujumise Eesti rekordi ja Mariangela Boitšuk sprintis end juunioride rekordi omanikuks 50m liblikujumises. 

Peagi enda 14-ndat sünnipäeva tähistav Jefimova läbis esimese Eesti naisujujana lühirajal 100m rinnuli alla 1.06 saades sellega enda nimele ka rahvusrekordi numbritega 1.05,62. Antud alal paranesid ka noorte- ja juunioride tippmargid, antud rekordeid on Jefimoval võimalus püstitada veel vastavalt aasta ja kolm aastat. Jefimova kohendas veel enda nimel olnud 50m rinnuliujumise Eesti noorte- ja juunioride rekordit (30,68) ning püstitas uue noorte tipptulemuse ka 200m kompleksujumises (2.18,43).

Mariangela Boitšuk jõudis enda karjääris esimese individuaalse Eesti juunioride rekordini lühirajal. Ta sprintis 50m liblikat ajaga 27,09 ning ületas sellega kaheksa aastat püsinud noorte rekordi 27,29. Kaugele ei jäänud Boitšukil juunioride rekord ka 50m seliliujumises. Kaks basseinipikkust ajaga 28,81 läbinud Boitšuk jäi rekordist vaid 0,18 sekundi kaugusele.

Teateujumises aitasid rekordeid püstitada meie klubi ujujad Marko-Matteus Langel ja Cevin Anders Siim. Mõlemad mehed kuulusid 4×100- ja 4x200m vabalt teateujumise Eesti rekordeid uuendanud nelikusse. Mõlemal korral kuulusid võistkonda veel Kregor Zirk ja Kaspar Helde. Lühemal maal saadi kirja aeg 3.15,29 ning tippmark paranes 0,41 sekundiga. Pikemal võistlusmaal purustati eelnev rekord veidi enam kui kuue sekundiga saades uuteks rekordnumbriteks 7.10,56.


Kõik võistluste tulemused leiad SIIT: