Jaanuarikuu võistluste ülevaade: Aasta esimesed stardid Tallinnas, Keilas, Tartus ja Soomes

Jaanuarikuu võistluste ülevaade: Aasta esimesed stardid Tallinnas, Keilas, Tartus ja Soomes

  • 04.02.2020

Kalevi Ujumiskooli õpilastel on võistlusradadel lõppenud aasta esimene kuu. Vette hüpati neljas erinevas basseinis ja stardis oli kõikide vanuseklasside peale 103 ujujat.

Esimesed võistlusstardid tehti aasta kolmandal nädalavahetusel kui 18. ja 19. jaanuaril hüpati vette Tartus ja Keilas. Kavas olid vastavalt võistlussarjade “Räimeralli” ja “Kõik Meie Pardikesed” II etapp. Eriti edukalt möödus viimane võistlus kust meie võistkond naases 22 auhinnalise esitusega. Medaliteni jõudsid Keilas Ragnar Kalvet, Erik Blumfeldt, Rome Pukk, Hendrik Markus Haug, Rudolf Suharov, Hanna Netse, Charlotte-Sophia Suuroja, Saskia Asi.

Järgmine nädalavahetus (25-26 jaanuar) oli meie ujujatel taas võistlustega sisustatud. Laupäeval oli Soomes Tamperes toimunud ujumisvõistlusel “Madwave Challenge” stardis 10 Ujumiskooli noort. Pühapäeval oli Tallinnas Sõle ujulas kavas võistlussarja “Laste Karikas” II etapp, kus me olime esindatud 35-ujujaga. Võistluspäeva lõppedes olid meie sportlased haaranud võistluste suurima medalisaagi – 19. Jaanuarikuu medalistide nimekirja ujus end mitu sportlast: Kertu Eliis Kangru, Liisbet Jaamaste, Riin Alvin, Kaspar Alvin, Karl Kuldkepp.

2020. aasta esimese kuu võistlustele panid punkti mitmed meie klubi tippujujad, kes startisid kuu viimasel päeval “Tallinna Mitmevõistluse Meistrivõistlustel”. Üldarvestuses krooniti meestest võitjaks Andri Aedma, kellele järgnes treeningkaaslane Tiit Matvejev. Naiste seas pälvis teise koha Marie Toompuu. Noortest võidutses Eneli Jefimova, poiste konkurentsis ujus end poodiumi kolmandale astmele Jako Joosep Viirpuu. Ühtekokku teenisid meie ujujad 18 medalit ja tulid individuaaldistantsidel kuuel korral Tallinna meistriks.

Erinevate ujulate erinevatele poodiumitele astusid jaanuaris 27 tublit Kalevi Ujumiskooli ujuja, kes tegid 68 auhinnalist esitust. Häid sooritusi ja hulga isiklikke rekordeid tegid veel paljud teised meie ujujad.


“Räimeralli II etapp” tulemused leiad SIIT:

“Kõik Meie Pardikesed II etapp” tulemused leiad SIIT:

“Madwave Challenge Tampere” tulemused leiad SIIT:

“Laste Karikas II etapp” tulemused leiad SIIT:

“Tallinna Mitmevõistluse Meistrivõistlused” tulemused leiad SIIT:


Loe pikemalt jaanuarikuu võistluste kohta: