Kalevi Ujumiskooli Aastalõpuvõistlusel selgitati kõige kiiremad sprinterid

Kalevi Ujumiskooli Aastalõpuvõistlusel selgitati kõige kiiremad sprinterid

  • 14.12.2020

Lõppenud nädalavahetusel osalesid meie klubi spordirühmad ja kursused traditsioonilisel Aastalõpuvõistlusel. Nagu igal detsembril, siis ka tänavu selgitati välja kõige kiiremad sprinterid. Spordirühmad panid end joonele 50m kroolisprindis ja kursuste lapsed võtsid ette 25 meetri pikkuse distantsi. 

Meeste konkurentsis osutus parimaks Patrick Orav, kes oli kõige nobedam eelujumises ajaga 24,60 ja hiljem ka finaalis tulemusega 24,39. Talle järgnesid Tristan Tammis ja Patrik Lissovenko. Naistest näitas kõige kiiremat minekut Mariangela Boitšuk. Pärast eelujumises kirja saadud 26,74 ujus Boitšuk finaalis võiduajaks 26,57. Tema järel hõivasid medalid Marie Toompuu ja Eneli Jefimova.

Lisaks üldarvestusele selgitati parimad ka vanuseklasside lõikes. Kõige vanemas vanuseklassis teenisid enda teise kuldmedali ka üldarvestuses parimad olnud Orav ja Boitšuk. Orava järel oli teine taas Tammis ning kolmandana lõpetas Tristan Tsopp. 2005-2006 s.a noormeeste konkurentsis oli parim Jako Joosep Viirpuu (25,41), talle järgnesid Gregor Rasva ja Lars Sebastian Antoniak. 2006-2007 s.a neidude parim oli üldarvestuses kolmandana lõpetanud Eneli Jefimova (27,78). Hõbeda teenis Johanna Kübar ja pronksi Anna Linda Elvre.

2007-2008 s.a poiste seas osutus parimaks Airon Pajula (26,80). Anna Hvorostinov (29,19) oli kõige nobedam 2008-2009 s.a tüdrukute arvestuses. Ivan Krehov ja Annela Sõgel teenisid vastavalt hõbemedalid ning pronks kuulus Oliver Sukkile ja Johanna Koppenile. 2009-2010 s.a poiste seas oli võidukas Ragnar Kalvet (29,21), hõbeda teenis Markus Ottis ja pronksi Rudolf Suharov. Kõige nooremas poiste vanuseklassis teenis esikoha Erik Blumfeldt (36,68), talle järgnesid Kristjan Kasemets ja Taigo Uustalu.

Kahes kõige nooremas tüdrukute vanuseklassis olid parimad Saskia Asi ja Elisabeth Sutt. Asi oli võidukas 2010-2011 s.a tüdrukute seas ajaga 31,02. Teisena lõpetas Charlotta-Sophia Suuroja ja kolmandana Meriliis Ottis. Sutt teenis esikoha ajaga 39,62, talle järgnesid Agata Boroško ja Anette Lippur.

Kursuste rühmad startisid 25 meetri vabaltujumises

Meie ujumiskursustel startisid vanemad lapsed, kes tegelevad ujumisega hobi korras ja käivad treeningutel 3-4x nädalas. Lisaks olid stardis ka  paljud meie nooremad õpilased, kes liitusid Ujumiskooliga alles tänavu ja õpivad alles õigeid ujumisliigutusi. Paljude jaoks oli tegemist ka nende täitsa esimese ujumisvõistlusega.

Tüdrukute konkurentsis osutusid vanuseklasside lõikes parimateks: Katriina Metstak, Carol Laanisto, Mirtel Kaljas, Liisi Rooba, Greta Rammula. Poiste konkurentsis näitasid kõige kiiremat minekut: Olaf Ruumet, Michael Laksberg, Sten Kalle, Siim Rännel, Kirill Petrošenko.

Kui medalid olid jagatud said kõik õpilased hüpata ka Kalev Spa hüppetornist ning kus kõige julgemad võtsid ette 10m lennu. Pärast ootas kõiki osalejaid ka magus üllatus, et energia võistlemisest ja hüppamisest tagasi saada.


Vaata spordirühmade tulemusi SIIT:

Vaata kursuste tulemusi SIIT: