Kalevi Ujumiskooli noored hoiavad Leedus pärast avapäeva kõrget kolmandat kohta

• 12.04.2019

Täna algas Leedus Šiauliais kaks päeva kestev rahvusvaheline noorte ujumisvõistlus International Children Swimming Cup. Pärast avapäeva hoiab Kalevi Ujumiskool 21-võistkonna konkurentsis 151 punktiga kõrget kolmandat kohta.

Võistlus toimub 12-liikmeliste võistkondadena kuhu kuuluvad 6 poissi ja 6 tüdrukut. Iga distantsi võitja teenib võistkonnale 15 punkti, teine koht 12 punkti, kolmas 9 punkti, neljas 7 punkti…10. koht ühe punkti. Avapäeval teenisid Kalevi Ujumiskooli noored ühtekokku kuus medalit.

Neidude (2009 s.a ja nooremad) 50m rinnuliujumises pälvis ülekaaluka võidu Ines Elisabeth Raidma. Ta läbis kaks basseinipikkust isikliku rekordiga 44.21 ning edestas lähimaid konkurente Leedust ja Venemaalt enam kui kolme sekundiga. Avapäeval Inesele veel neljas koht 100m kompleksujumisest.

Britta Karlson tegi südika etteaste 50m liblikujumises finišeerides teisena uue tippmargiga 40.05. Heas hoos oli ka Sarah Maria Kaare kes sai 100m seliliujumises (1.32,99) kaela pronksmedali, kohe tema kannul lõpetas neljandana Birgit Reinaru (1.33,12).

Sarnaselt Kaarele võitis samal alal – 100m selili – pronksmedali ka Hendrik Markus Haug. Aasta vanemate poistega konkureerides vormistas ta endale kolmanda koha tugeva viimase basseinipikkusega puudutades finišiseina ajaga 1.29,69. Sarnase “vembuga” sai hakkama ka Rudolf Suharov kes ujus ennast kolmandaks 50m liblikujumises tulemusega 40.38. Suurepäraselt esines samal alal ka Rome Pukk kes kaks aastat vanemate poistega võrdluses lõpetas lausa neljandana ajaga 41.53.

Avapäevale panime ilusa punkti tüdrukute 4x50m vabaltujumises kus meie nelik – Laura-Lota Melih, Britta Karlson, Sarah Maria Kaare, Birgit Reinaru – sprintisid end hõbemedalitele. Pärast I võistluspäeva on üldkokkuvõttes 2.-4. kohani vahed minimaalsed ning kolm võistkonda mahuvad vaid 15 punkti sisse.

Jääme põnevusega ootama teist võistluspäeva. Pöidlad pihku!

Võistluste juhendi leiad SIIT:

Võistluste live-tulemused leiad SIIT: