KOKKUVÕTE | Kuldsetes toonides toimunud Baltimaade meistrivõistlused

KOKKUVÕTE | Kuldsetes toonides toimunud Baltimaade meistrivõistlused

  • 23.03.2019

Tartus Aura ujulas lõppes kaks päeva kestnud Baltimaade meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskooli ridadest oli võistlustules tänavu kolm ujujat – Kertu Kaare, Nikita Pisarenko, Jan Joonas Viirpuu. 

Võistluste viimasel päeval astus taaskord poodiumi kõige kõrgemale astmele Nikita Pisarenko, kes jäi juunioride arvestuses 100m rinnuliujumises võitmatuks ning tuli Baltimaade meistriks ajaga 1.05,77. Õhtuses meestes finaalis oli ta sajandik aeglasem ning pälvis tihedas konkurentsis seitsmenda koha.

Eile triumfeeris Pisarenko 200m rinnuliujumises ning aeg 2.20,54 osutus juunioride arvestuses võistluste kõige paremaks resultaadiks. Pisarenko lahkub Tartust seega kahe Baltimaade juunioride meistritiitliga.

Kaare sprintis end kullale

Kuigi ka Kertu Kaare kuulub alles juunioride vanuseklassi, siis parimad tulemused tegi ta absoluutklassis. Pärast napi juunioride neljandat kohta 50m vabaltujumises suutis Kaare finaalis näidata parimat närvi ning tulla Baltimaade meistriks ajaga 27.14.

Taas võitles Kaare absoluutklassi kulla nimel 50m seliliujumises kus võitja saatus otsustati viimase tõmbega. Enne viimast tõmmet olid kuldmedali kursil tema, Laura-Liis Valdmaa ja Margaret Markvardt. Esimesena sai käe neist vastu seina Markvardt (30.81), Kaare ja Valdmaa jäid sõbralikult jagama hõbemedalit ajaga 30.84. Lisaks teenis Kaare kuldmedali veel juunioride 4x100m vabaltujumise teateneliku liikmena.

Jan Joonas Viirpuu tegi korralikud etteasted 50- ja 100m seliliujumises. Juunioride klassis jäi teda pikemal seliliujumise distantsil medalist lahutama vaid 0,20 sekundit, sellegipoolest südikas ujumine elu paremuselt teise ajaga 1.01,22. Juunioride 4x100m kombineeritud teatevõistkonna liikmena teenis Viirpuu kuldmedali ujudes Eesti koondise eest avavahetust.

Kuna 50m seliliujumises oli ainult absoluutklass, siis tuli tal sel alal meestega rinda pista. Hommikul eelujumises näitas ta aega 29.02, mis jättis ta napilt meeste A-finaalist välja. Õhtul toimunud B-finaalis sai Viirpuu end juba paremini käima ning tabloo näitas aega 28.50, mis oleks A-finaalis andnud kuuenda koha.

Meie kolme ujuja poolt vägagi edukalt möödunud Baltimaade meistrivõistlused päädisid viie kuld- ja ühe hõbemedaliga. Taaskord on meie ujujad võistlustules järgmisel nädalavahetusel nii Tartus kui ka Keilas.


Kõik tulemused leiad SIIT: