VÕIT! Kaare sprintis end tihedas konkurentsis Baltimaade meistriks

• 22.03.2019

Täna algasid Tartus Aura ujulas Baltimaade meistrivõistlused ning avapäev kujunes meie kolme ujuja – Kertu Kaare, Jan Joonas Viirpuu, Nikita Pisarenko – jaoks vägagi edukaks.

Hommikul juunioride klassis pidi Kaare 50m vabaltujumises leppima neljanda kohaga. Siiski viis tema eelujumiste aeg 27.60 ta kuuendana naiste finaali. Tihedas finaalis pani Kaare enda paremuse ajaga 27.14 maksma ning krooniti Baltimaade meistriks. Väga lähedal oli Kaare kuldsele duublile, sest 50m seliliujumises jäi ta jagama teist kohta. Esikolmik mahtus vaid kolme sajandiku sisse, Kaare hõbemedali toonud aeg oli 30.84.

Hommikuses osas lisas Kaare enda kontosse veel juunioride Baltimaade meistritiitli kui tuli neidude 4x100m vabaltujumises võitjaks. Kaare oligi stardis vaid võistluste esimesel päeval ning naaseb võistlustelt kolme suurepärase medaliga millest kaks on kuldsed.

Pisarenkolt samuti kuldmedal

Nikita Pisarenko võttis hommikul kindla alavõidu 200m rinnuliujumises ning tuli juunioride seas Baltimaade meistriks. Õhtul meeste finaalis ujus Pisarenko praktiliselt sama tulemuse nagu hommikul (2.20,54) ning ajaga 2.20,59 talle kõrge viies koht.

Kolmel korral sai täna 100m selili ujuda Jan Joonas Viirpuu. Hommikul juunioride medalite ees võideldes pälvis Viirpuu neljanda koha ajaga 1.01,22. Seejärel saavutas ta koos teatevõistkonnaga juunioride kuldmedali 4x100m kombineeritud teateujumises – Viirpuult avavahetuses 1.01,73. Õhtul murdis ta ennast meeste B-finaali kus üldkokkuvõttes talle 10. koht ajaga 1.01,57. Viirpuu tegi ühe päeva jooksul kolm ujumist mis mahuvad tema elu nelja parima tulemuse sekka.

Avapäeval Kalevi Ujumiskooli õpilaste poolt täiskasvanute Baltimaade meistritiitel, kolm juunioride kuldmedalit ning täiskasvanute hõbemedal. Homme jätkuvad võistlused algusega kell 10:00.