Mitmed Ujumiskooli õpilased asetsevad Eesti hooaja edetabelis kõrgetel kohtadel

• 28.03.2019

Pika basseini (50m) hooaeg on alles tuure kogumas ning meie ujujate kõige tähtsamad mõõduvõtud alles ees ootamas. Vaatamata noorele hooajale on mitmed meie ujujad tänavuse hooaja Eesti edetabelis kõrgetel kohtadel.

Nikita Pisarenko on kuue parema sekka murdnud ennast neljal individuaalsel distantsil. 200m rinnuli- ja 400m kompleksujumises on ta Eesti hooaja edetabelis hetkel suurepärasel teisel positsioonil. Nendest viimasel alal sai Pisarenko pärast Eesti karikavõistlusi olla ka kaks nädalat Eesti hooaja edetabeli liider, kuid Baltimaade meistrivõistlustel möödus temast napilt Silver Hein. Lisaks on ta veel kolmas 100m rinnuli- ja neljas 200m kompleksujumises.

Ühtlast taset on meeste seliliujumises näidanud Jan Joonas Viirpuu kes mahub kõikidel seliliujumise distantsidel kuue parema sekka. 50- ja 200m seliliujumises on Viirpuu Eesti hooaja edetabeli neljas number ning 100m seliliujumises hoiab kuuendat positsiooni. Meestest on kümne parema sekka mahtumas veel Georg Filippov kes on 400m vabaltujumises kümnendal positsioonil.

Naistest esirinnas Uusküla ja Kaare

Emma Uusküla on TOP 10 mahtumas nelja alaga. Parim positsioon on Uuskülal 100m liblikujumises kus ta edetabeli viies naine. Lisaks mahub ta esikümnesse veel 50-100-200m rinnuliujumises. Hooaja edetabeli kuuendalt realt leiame nii Marie Toompuu kui ka Liilia Tõnissoni vastavalt 50m rinnuli- ja 200m liblikujumises.

Naiste 50m vabaltujumises on hooaja edetabeli teiseks naiseks Kertu Kaare. Ta kaotab liidritulemusele vaid 0,17 sekundiga. Kaare on head hoogu näidanud ka teistel sprindidistantsidel olles kolmas 50m seliliujumises ning sama pikal liblikujumise distantsil neljas.