Olümpiavõitjate ja maailmameistrite seas stardib kõrgetasemelisel võistlusel Helsingis 9 Ujumiskooli ujujat

• 29.03.2019

1.-2. aprillini peetakse Soomes Helsingis kolmest etapist koosneva Põhjamaade ujumistuuri avaetapp kus stardib enam kui 500 ujujat kümnest erinevast riigist. Teiste seas on stardis ujumismaailma absoluutsed tipud olümpiavõitjad Katinka Hosszu ja Sarah Sjöström.

Ungarlanna Katinka Hosszu on 3x olümpiavõitja, 24x maailmameister ja 30x Euroopa meister. Tema nimel on hetkel 200- ja 400m kompleksujumise maailmarekordid ning 200m liblikujumise Euroopa rekord. Rootslanna Sarah Sjöströmi auhinnakapis on 62 tiitlivõistluste medalit.

Sjöström tuli aastal 2008 juba 14-aastaselt Euroopa meistriks ja aasta hiljem püstitas 100m liblikujumise MM kulda võites ka maailmarekordi. Tema auhinnakapis on olümpiakuld, 10 MM- ja 22 EM kuldmedalit. Rootslanna nimel on lausa neli sprindi maailmarekordit seda 50- ja 100m vabalt- ja liblikujumises.

Ujumiskooli õpilasi stardis üheksa

Enam kui 500 osavõtjaga võistlusel hüppab vette ka üheksa Ujumiskooli õpilast kellel on kavas ühtekokku teha 27 individuaalset starti. Edu korral hommikustes eelujumistes ootab neid õhtul ees A- ja B finaalid.

Neidudest on stardis Kertu Kaare, Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk ja Susannah Kaul. Noormeestest hüppavad vette Georg Filippov, Kristjan Adamson, Jan Joonas Viirpuu, Nikita Pisarenko ja Carlos Tults.

Eelujumised algavad mõlemal võistluspäeval kell 9:00 ning jätkuvad B- ja A finaalidega vastavalt algusega 16:45 ja 18:30. Soovime ujujatele head kiirust veeradadel!

Võistluste juhend leitav SIIT:

Võistluste startlist leitav SIIT:

Võistluste tulemused leiad SIIT: