PÕHJAMAADE MEISTRIVÕISTLUSED 2019: Kolm Eesti rekordit ja 17 medalit

PÕHJAMAADE MEISTRIVÕISTLUSED 2019: Kolm Eesti rekordit ja 17 medalit

  • 02.12.2019

Detsembrikuu esimesel päeval lõppesid Fääri Saartel kolm päeva kestnud Põhjamaade meistrivõistlused. Meie klubist startis võistlustel 12 sportlast (1 juunior / 11 seeniorit), kes ujusid teateujumistes kolm Eesti rekordit ja võitsid ühtekokku 17 medalit. 

Võistluste avapäev lõppes 4×200 meetri Eesti meeste- ja naiste rekordiga. Meesseenioride teatenelik (pildil) koosnes ainult meie klubi sportlastest – Andri Aedma, Hendrik Ütt, Cevin Anders Siim, Janter Suun. Nelik läbis distantsi uue Eesti rekordiga 7.22,46 ning sai kaela hõbemedalid. Eelnev rahvusrekord ületati enam kui kahe sekundiga.

Ujumiskooli ujujatest pungil oli ka naisseenioride teatenelik. Lisaks meie piigadele – Kertu Kaare, Laurika Lint, Annika Vainikk – kuulus võistkonda ka Ujumise Spordiklubis treeniv Helena Heinlo. Piigad läbisid distantsi ajaga 8.25,29 ja ületasid eelneva rahvusrekordi ligi sekundiga. Lisaks saadi kaela pronksmedalid. Samad neiud ujusid uue rahvusrekordi ka 4x100m vabaltujumises ajaga 3,50,87, kuid lõpetasid sedakord neljandatena.

Individuaalselt 12 medalit Fääri Saartelt 

Meie ainuke juunioride vanuseklassi ujuja – Nikita Pisarenko teenis kolm medalit. Ta võitis viimasel päeval isikliku rekordiga 2.13,59 200m rinnuliujumise ja teenis kaks pronksist autasu 100m rinnuli- ja 200m kompleksujumises. Meie edukaim seenioride vanuseklassi ujuja oli Cevin Anders Siim. Ta astus poodiumi kõige kõrgemale astmele 200m liblikujumises (2.02,38) ja teenis poole lühemal maal hõbemedali.

15-aasta vanuse Kalevi Ujumiskooli rekordi ületas Marko-Matteus Langel. Ta läbis eelujumistes 100m vabalt ajaga 49,30 ning ületas 15 aastat Ken Tomsonile kuulunud tippmargi (49,36). Finaalis läbis Langel neli basseinipikkust ajaga 49,38 ja teenis napi hõbemedali. Kui 100m distantsil jäi Langel kullast 0,02 sekundi kaugusele, siis 200m vabalt distantsil 0,09 sekundi. Ta sai ajaks 1.48,40 ning oli lähedal ka enda teisele Ujumiskooli tippmargile (1.48,21).

Seenioride vanuseklassis jõudis kahe medalini Sander Paavo. Ta lõpetas teisena 1500m vabalt- (16.44,81) ja kolmandana 400m vabaltujumise (4.03,49). Hõbeda ja pronksi võitis ka Kertu Kaare. Ta oli teine 200m seliliujumises (2.16,80) ja lõpetas kolmandana poole lühemal distantsil tulemusega 1.03,34. Mõlemad ajad olid ka uued Kalevi Ujumiskooli rekordid. Hõbemedalini sprintis end 50m rinnuliujumises Tiit Matvejev. Kõik 50 meetrised distantsid toimusid juunioridele ja seenioridele samas vanuseklassis, mis tähendas head kõrget konkurentsi. Matvejev läbis kaks basseinipikkust tulemusega 28,12.

100-200-400 meetri vabaltujumises murdis end finaali Laurika Lint. Parima esituse tegi ta 100m distantsil kus ta lõpetas neljandana. Andri Aedma ujus 100- ja 200m vabaltujumise finaalides kus ta saavutas vastavalt neljanda ja viienda koha. Janter Suun sprintis end 50m kroolisprindi finaali kus ta saavutas viienda koha. Finaaliväärilise esituse tegi ta ka 200m vabaltujumises olles eelujumiste viies mees, aga kuna kehtis reegel, et ühest riigist pääseb finaali kaks ujujat, siis pidi Suun seekord leppima ainult eelujumisega.

Rando Vainikk pääses finaali 100m seliliujumises lõpetades finaalujumise kuuendana. Hendrik Ütt tegi 50- ja 100m vabaltujumises samuti finaaliväärilised esitused, aga eelujumistes olid kaks eestlast temast nobedamad ja finaaliuks jäi suletuks. Annika Vainikku parim individuaalne esitus sündis 200m kompleksujumises kus ta pääses finaali, aga millest loobus, et keskenduda 4x100m vabalt Eesti rekordkatsele – mis ka alistus. Parim individuaalne koht talle seega 8. koht 100m vabaltujumises.

Viis teateujumise medalit 

Meie klubi ujujad olid osalised ka viie teateujumise medali sepistamisel. Meesseeniorid võitsid kõikidel distantsidel hõbemedalid – kõikidesse teateujumistesse kuulus Andri Aedma. 4x200m vabaltujumine – mis lõppes Eesti rekordiga – kuulusid veel Siim, Suun ja Ütt. Poole lühemal maal mahtusid teatenelikkuse Suun, Langel ja Aedma. 4x100m kombineeritud võistkonna koosseisus ujus selili avavahetust Langel ja ankrumees kroolidistantsil oli Aedma.

Pisarenko aitas juunioride teateneliku pronksmedalile 4x100m kombineeritud teateujumises. Pisarenko ujus teist ehk rinnuliujumise vahetust. Ja nagu ennist mainitud, siis meie naisseeniorid võitsid pronksmedali 4x200m vabaltujumises. Kodustes vetes saab sellel aastal neid ujujaid veel näha 7. detsembril toimuval Kalevi Ujumiskooli aastalõpuvõistlustel ja 20.-22. detsembrini toimuvatel Eesti lühiraja meistrivõistlustel.


Võistluste tulemused leiad SIIT: