Põhjamaade MV avapäev tõi viis medalit ja kaks teateujumise Eesti rekordit

Põhjamaade MV avapäev tõi viis medalit ja kaks teateujumise Eesti rekordit

  • 30.11.2019

Reedel algasid Fääri Saartel kolm päeva toimuvad Põhjamaade meistrivõistlused. Võistluste avapäeval tõusid individuaalselt poodiumile Nikita Pisarenko, Cevin Anders Siim ja Sander Paavo ning meie ujujad olid osalised ka kahe teateujumise Eesti rekordi sünnil. 

Nikita Pisarenko oli väga lähedal Põhjamaade juunioride meistritiitlile 100m rinnuliujumises. Hommikustes eelujumistes püstitas Pisarenko isikliku rekordi 1.02,02 ja pääses esimesena finaali. Õhtuses finaalis sai ta ajaks 1.02,21 ning kaela pronksmedali. Esimesed kolm meest mahtusid vaid 0,11 sekundi sisse. Pisarenko oli avapäeval ka ainuke Eesti meesjuunior, kes individuaalselt medalini jõudis.

Poodiumi kolmandale astmele kerkis ka Sander Paavo. Seenioride vanuseklassis startinud Paavo läbis 400m vabalt ajaga 4.03,49 ning saavutas pronksmedali. Naiste sama ala finaalis oli esindatud Laurika Lint. Ta sai ajaks 4.20,39 ning kokkuvõttes 6. koht. Vaid 14 sajandikku kaugusele jäi Lint enda ja Eesti hooaja tippmargist.

Seenioride 100m liblikujumises kerkis poodiumile Cevin Anders Siim. Ta läbis neli basseinipikkust tulemusega 54,14 ja sai kaela hõbedase autasu. Viienda meie ujujana pääses eelujumiste sõelast edasi Janter Suun. Hommikuses 50m vabalt eelujumises uue tippmargi 22,90 ujunud Suun sai õhtul finaalis ajaks 23,15 ning tasuks viies koht.

Avapäeval kaks teateujumise Eesti rekordit

Esimese võistluspäeva lõpetasid 4x200m vabaltujumised. Meesseenioride teatenelik koosnes ainult meie klubi sportlastest – Andri Aedma, Hendrik Ütt, Cevin Anders Siim, Janter Suun. Nelik läbis distantsi uue Eesti rekordiga 7.22,46 ning sai kaela hõbemedalid. Eelnev rahvusrekord ületati enam kui kahe sekundiga. Juunioride seas kuulus teatevõistkonda ka Nikita Pisarenko, kes lõpetas koos võistkonnaga neljandal kohal.

Ujumiskooli ujujatest pungil oli ka naisseenioride teatenelik. Lisaks meie piigadele – Kertu Kaare, Laurika Lint, Annika Vainikk – kuulus võistkonda ka Ujumise Spordiklubis treeniv Helena Heinlo. Piigad läbisid distantsi ajaga 8.25,29 ja ületasid eelneva rahvusrekordi ligi sekundiga. Lisaks saadi kaela pronksmedalid.

Avapäeval seega meie sportlastele kolm individuaalset medalit, kaks autasu teateujumistest ja kaks Eesti rekordit. Teine võistluspäev algab eelujumistega kell 11:30 ning finaalidega tehakse Eesti aja järgi algus taas 19:30.


Võistluste tulemused leiad SIIT:

Võistluste live-tulemused leiad SIIT:

Võistluste stardiprotokollid leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: