Põhjamaade meistrivõistlused

• 05.12.2021

3. – 5. detsembril toimusid Rootsis Põhjamaade meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskooli õpilasi oli võistlemas 10 ning treenerina oli kaasas Martti Aljand. Ujuti välja mitu uut hooaja tippmarki ning lausa isiklikku rekordit. Tublid poisid napsasid isegi medaleid ning tublid tüdrukud ujusid teates Eesti rekordeid. Finaalujumised toimusid juunioride vanuseklassis ning seenioride klassis (välja arvatud 50 m ujumised, kus oli ainult absoluutarvestus).

Esimesel hommikul ujus Georg Filippov 400 m vabalt nii kiiresti, et pääses esimesena õhtusesse juunioride finaali ning võttis sealt kuldmedali ajaga 3.52.10. 50 m selili ujusid Mariangela Boitšuk ning Kertu Kaare. Pikimal seliliujumisdistantsil jäi napilt finaalist välja Tristan Tsopp. Marko-Matteus Langel ujus hommikuses eelujumises 100 m liblikat nii kiirelt, et edestades järgmist sportlast pea sekundiga ja pääses esimesena õhtusesse finaali. Finaalis parandas Marko aega veelgi ning võttis kulla ajaga 52.23. 200 m rinnuliujumise võttis ette Marie Toompuu, kes saavutas õhtuses finaalis viienda koha. 50 m vabalt ujusid Laurika Lint, Mariangela Boitšuk ja Kertu Kaare. Laurika Lint pääses hommikuse ujumisega tihedasse finaali, kus esimese ning viimase finaaliviiva koha ajaline vahe oli vaid kaks kümnendikku. Finaalis sai Laurika neljanda koha. Õhtul ujuti 4×200 vabalt teateujumine, kus naistetiim sai tasuks kuuenda koha ning uue Eesti rekordi (8.19.38). Kalevi Ujumiskoolist olid tiimi koosseisus Laurika Lint ja Heleri Zirk. Meeste teatevõistkond sai hõbemedali ning sinna tiimi kuulusid Marko-Matteus Langel ning Georg Filippov.

Teist päeva alustas Marie Toompuu 400 m kompleksi, kus õhtuses finaalis jäi neiu kuuendaks. Järgmisena ujuti 1500 m vabalt, millest võttis osa Georg Filippov. Õhtuses kiiremas vahetuses ujudes saavutas Georg kolmanda koha.  50 m selili ujus Tristan Tsopp. Naiste 200 m vabalt ujusid Heleri Zirk ja Laurika Lint. Laurika saavutas viienda koha ning Heeri jäi napilt finaalist välja. 100 m seliliujumisest võtsid osa Karolin Rahamägi ja Katriin Hansalu. 50 m liblikat ujusid Mariangela Boitšuk ning Kertu Kaare. Maringela ujus õhtuses finaalis end seitsmendale kohale. Marko-Matteus Langel ujus hommikuses 100 m vabalt eelujumises end esimesena finaali ning saavutas õhtul kuldmedali ajaga 49.15. Marie Toompuu  ujus 100 m rinnulis välja seitsmenda koha. Õhtul toimus 4×100 m kombineeritud teateujumine. Naiste juunioride teatetiimis ujus Karolin Rahamägi avavahetuses selili ning tiim saavutas kokkuvõttes kuuenda koha. Naiste arestuses ujusid Laurika Lint vabalt ja Marie Toompuu rinnuli, naiste tiim sai neljanda koha. Meeste juunioride tiimis ujus Georg Filippov vabalt ning see tiim sai tasuks hõbemedali. Meeste tiimis ujus liblikat Marko-Matteus Langel ning ka see tiim sai tasuks hõbemedali!

Kolmandat päeva alustas Heleri Zirk 100 m liblikujumisega, kus neiu pääses õhtusesse finaali ning saavutas kaheksanda koha. 200 m selili ujus Karolin Rahamägi, kes pääses ka õhtusesse finaali ning saavutas seal kaheksanda koha. Tristan Tsopp ujus 100 m selili, kuid jäi napilt esimesena finaalist välja. 100 m vabalt ujusid Mariengela Boitšuk ning Laurika Lint. Laurika pääses kolmandana õhtusesse finaali ning lõpuks sai neljanda koha. 200 vabaltujumises said finaali nii Marko-Matteus Langel kui ka Georg Filippov (juuniorites). Mõlemad poisid said kaela kuldmedali, ajad vastavalt 1.47.10 ja 1.50.04. 200 kompleksi ujusid Marie Toompuu ja Katriin Hansalu, kes pääsesid mõlemad ka finaali ning said seal vastavalt seitsmenda ja kaheksanda koha. 4×100 vabaltujumise naiste teates sündis uus Eesti rekord (3.46.85) ning tasuks ka pronksmedal, Laurika Lint ujus tiimis avavahetust. Meeste juunioride tiim saavutas hõbemedali, tiimi ankruks oli Georg Filippov. Meeste tiim jäi napilt neljandaks, avavahetust ujus Marko-Matteus Langel. Võistluste viimase alana ujuti 8×50 m vabalt segateatena (4neiut+4noormeest). Tiimi koosseisu kuulusid omadest Marko-Matteus Langel, Laurika Lint ning Mariangela Boitšuk.

Võistluste võttis kokku sportlastega kaasas käinud Martti Aljand– ,,Nordic Championships 2021 kujunes meie tiimile väga edukaks. Ujuti väga palju isiklikke rekordeid, hooaja tipptulemusi ja Ujumiskooli rekordeid. Kalevi Ujumiskooli naised suutsid koos teiste koondislastega ujuda 2 Eesti rekordit teateujumistes. 3 päeva kestev võistlus pakkus eredaid mälestusi ja eriti vinge oli kuidas meie 60ne liikmeline koondis kokku hoidis ja suutis pakkuda suurematele riikidele kõva lahingu.”

Georg Filippovilt uurisime, kuidas võistlus sujus, milles pettuti, mis oli suurim üllatus jne. Noormees võtab võistluse kokku järgmiselt: ,,Bassein oli hea. Vorm oli ajastatud Eestikateks ja seal oli ka seis suurepärane, aga siin võistlustel läks natuke lõdvemaks. Kõige rohkem meeldis mulle ujuda 400 krooli ja olin väga õnnelik, et võit tuli ära. Pettusin 1500 kroolis, sest treeneriga oli plaan teha Eesti juunioride rekord, aga läks raskeks. Olin väga üllatunud, et 200 kroolis tuli võit ära, aga tegelikult enda peas mõtlesingi ikka võidu peale ja tuligi ära. Üldiselt oli võistlus tore, palju rõõmu tekitasid meie kaasaelajad, kes tõstsid ka motivatsiooni. Aegade mõttes ootasin natuke paremat, aga kohtadega olen väga rahul. Järgmine kord veel paremini.”

Võistlustel osalenud sportlased: Marko-Matteus Langel, Georg Filippov, Tristan Tsopp, Karolin Rahamägi, Kertu Kaare, Laurika Lint, Mariangela Boitšuk, Marie Toompuu, Heleri Zirk, Katriin Hansalu.

Palju õnne kõigile ujujatele ja tublidele treeneritele!