SUPER! Meie noored ujujad tegid “TYR Laste Karikas” finaalis 25 auhinnalist esitust

SUPER! Meie noored ujujad tegid “TYR Laste Karikas” finaalis 25 auhinnalist esitust

  • 08.06.2019

Täna, 08.06, toimus Keila ujulas võistlussarja “TYR Laste Karikas” finaalvõistlus kuhu pääsesid kolme etapi kokkuvõttes iga distantsi 16 vabariigi kõige kiiremat ujujat. Meie ujujatele osutus võistlus väga edukaks tehes ühtekokku 25 auhinnalist esitust. 

Head kiirust näitas Ragnar Kalvet (2009 s.a) kes alustas võistlust kahe kuldmedaliga jäädes löömatuks 50m vabalt- ja 100m kompleksujumises vastavalt aegadega 32,74 ja 1.23,16. Lähedal oli ta ka kübaratrikile, kuid viimase tõmbe ajastus 50m liblikujumises vajab veel harjutamist, kuid sellegipoolest Kalvetile sellelt distantsilt suurepärane hõbemedal. Lisaks pälvis ta enda vanuseklassi parima ujuja eriauhinna.

Rudolf Suharov (2009 s.a) pani kokku väga ilusa võistluse mille kirsiks tordil oli võimu näitav 50m rinnuliujumise võit (44,27) edestades hõbemedali omanikku ligi kolme sekundiga. 100m kompleksujumises tõi ta koos Kalvetiga Ujumiskoolile kaksikvõidu lõpetades teisena, 50m liblikujumises pandi Suharovi kaela pronksmedal ja sama pikal kroolidistantsil sprintis ta end viiendaks.

Kolm starti, kolm isiklikku rekordit ja kolm medalit võitis Rome Pukk (2010 s.a). Põneva lahingu pidas ta maha 50m liblikujumises kus võitja selgus viimase tõmbega, seekord Pukkile hõbemedal ajaga 39,49 ning oli sellega kiirem ka enne kehtinud võistlussarja rekordist. Pukk võitis veel hõbemedali 50m selili- ja pronksise autasu 50m vabaltujumises. 50m selili distantsil oli poodiumil Hendrik Markus Haug (2009 s.a) lõpetades teisena ajaga 39,15. Head kiirust näitas Haug ka 100m vabaltujumises lõpetades tihedas konkurentsis viiendana. Viiendaks sprintis end 50m seliliujumises Kaspar Alvin (2009 s.a).

Tüdrukud samuti suurepärases sõiduvees 

Meie tüdrukud tegid sarnaselt poistele väga head esitused hoides Kalevi Ujumiskooli pidevalt kõrges mängus. Enda kuuenda järjestikuse 50m rinnuliujumise võidu vabariiklikel võistlustel pälvis Ines Elisabeth Raidma (2009 s.a) saades kaela kuldmedali ajaga 44,26.

2010 s.a tüdrukute konkurentsis olid hoos Marianne Kokk, Kertu Eliis KangruSaskia Asi ja Charlotta-Sophia Suuroja. 50m liblikujumises sprintis end pronksmedalile (47,26) Kokk, samal alal lõpetas Kangru kuuendana. Neidude 100m vabaltujumises näitas Kangru võistluste parimat teise poole kiirust ujudes mõlemad 50m lõigud praktiliselt sama ajaga ning lõpetas kokkuvõttes kolmandana suurepärase ajaga 1.28,53.

Asi näitas korralikku minekut 50m rinnuliujumises (52,50) lõpetades tugevas konkurentsis neljandana. 50m kroolisprint tõi Kokkile viienda koha ja tema kannul lõpetas kuuendana Asi. Eduka debüüdi Kalevi Ujumiskooli eest tegi Suuroja kes näitas heast klassist tulemust (43,25) 50m seliliujumises lõpetas vägagi tihedas konkurentsis neljandana.

Meie kõige nooremad tüdrukud (2011 s.a) Liisbet Jaamaste ja Karola Vallimäe võtsid suurematest eeskuju ja ujusid end samuti autasustamisele. Jaamaste lõpetas 50m rinnuliujumise kolmandana ja Vallimäe saavutas kuuenda koha. Birgit Reinaru (2009 s.a) saavutas neidude 100m seliliujumises neljanda koha ja Laura-Lota Melih (2009 s.a) oli 200m vabaltujumises kuues.

Lisaks tegid tublisid esitusi ka meie teised finalistid: Tessa Erin Adamson, Sarah Maria Kaare, Mia Adriana Viilup, Laura Tõrra, Diana Dusko, Ida Kovanen, Mihkel Abner, Kenneth Keiv, Karl Kuldkepp, Robert Maasik, Robin Nikolajev ja Tristan Türk.

Sellega ei ole meie noorte võistlushooaeg sugugi lõppenud. Homme stardivad mõned finaalis ujunud sportlased ka Lotte Cupil koos teiste meie klubi noorujujatega. Lisaks on enamus “TYR Laste Karikas” finaliste veel ees ootamas Kaunas Grand Prix, mis leiab aset 18-19 juuni.


Kõik võistlustulemused leiab SIIT: