VÕIMAS HOOAJA ALGUS: Kuuajalise perioodi jooksul meie õpilastelt 214 auhinnalist ujumist

VÕIMAS HOOAJA ALGUS: Kuuajalise perioodi jooksul meie õpilastelt 214 auhinnalist ujumist

  • 27.11.2019

Kalevi Ujumiskooli ujujad on 2019/2020 hooaja esimesel võistlusperioodil teinud veeradadel suur hulk ilusaid esitusi ning teinud kuuajalisel perioodil lausa 214 auhinnalist esitust. 

Võistlushooaeg vabariiklikul tasemel algas meie ujujatele 12-13 oktoober Tartus Aura ujulas “Aura Open Cupiga“. Meie ujujad said kahe võistluspäeva jooksul kaela 20 medalit ning selle võistluse edukaim oli Kertu Kaare nelja kuldmedaliga.

Seejärel hüppasid meie ujujad vette hooaja esimesel rahvusvahelisel võistlusel “Polisen HEAD to Head” Rootsis Stockholmis (19-20 oktoober). Ligi 1000 ujujaga mõõduvõtul teenisime 43 medalit ja olime võistluste kõige edukam klubi ka medalitabelis. Eriti heas hoos oli Eneli Jefimova, kes sai kaela viis kuldmedalit ja ujus kahel korral 100m rinnuliujumises Eesti noorte- ja juunioride rekordi. Kuldmedaliga naasesid Rootsist veel Georg Filippov, Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk, Mark Iltšišin, Cevin Anders Siim, Marko-Matteus Langel.

20. oktoobril oli kavas Pardikestele hooaja esimene “Laste Karika” etapp. Meie võistkond tegi 22 auhinnalist esitust ja oli võistluste üks kõige edukamaid. Ragnar Kalvet, Rome Pukk, Erik Blumfeldt tegid avaetapil puhta töö teenides kolme peale kõik poiste parima ujuja eriauhinnad. Autasustamisele ujus end ühtekokku 14 ujujat.

Järjekordselt rahvusvahelistes vetes olid meie ujujad 25.-26. oktoobrini kui meie noorte võistkond startis 800 osalejaga rahvusvahelisel võistlusel Leedus Klaipedas. Taaskord suutis meie võistkond lõpetada kahepäevase võistluse medalitabeli tipus võites 34 klubi konkurentsis 33 medalit. Kõige edukam ujuja Leedus oli Rome Pukk, kes tegi kuus starti ja teenis kuus kuldmedalit. Poodiumile astusid meie ujujatest veel Kertu Eliis Kangru, Charlotte-Sophia Suuroja, Ragnar Kalvet, Ines Elisabeth Raidma, Karl Kuldkepp, Marianne Kokk, Kaspar Alvin, Kenneth Keiv ja Birgit Reinaru.

Novembrikuu (2-3 november) esimene võistlus oli meie ujujatel Kalev Open. Hooaja alguse hea energia on kandunud kõikidele võistkondadele ja Kalev Openil võitsid meie ujujad 40 medalit. Medalini jõudsid 14 sportlast ja meie parimad olid Eneli Jefimova, Cevin Anders Siim, Janter Suun, Laurika Lint, Kertu Kaare, Tiit Matvejev, Rando Vainikk. Rekordilainel oli sel võistlusel taas Jefimova ujudes 200m rinnuliujumise Eesti noorte- ja juunioride rekordi. Säravas hoos oli meie teatenelik – Kaare, Jefimova, Boitšuk, Toompuu – kes ujusid kahel korral Eesti juunioride rekordi. Seda 4x50m vabalt- ja kombineeritud teateujumises.

Nädal hiljem tehti Tallinnas algust Noortesarja I etapiga. Meie ujujad naasesid võistlustelt 12 medaliga. Poodiumi astmetele kerkisid Eneli Jefimova, Airon Pajula, Trevor Kägo, Mark Iltšišin, Ines Elisabeth Raidma, Annela Sõgel, Jako Joosep Viirpuu. Kuldmedaleid teeniti avaetapilt kokku seitse.

15.-17. novembrini peeti Tallinnas Eesti noorte- ja juunioride lühiraja meistrivõistlused. Paljud meie ujujad suutsid enda elu parimaid aegu näidata just sellel võistlusel. Kokku võideti 23 medalit millest 15 olid kuldsed. Eneli Jefimova tuli 4x Eesti noorte meistriks ja ujus 200m rinnuliujumises Eesti noorte- ja juunioride rekordi. Georg Filippov teenis kaks Eesti noorte meistritiitlit. Juunioride seas teenis 4 kulda Marie Toompuu. Kulla teenis veel Nikita Pisarenko ja pronksid Felicia Talamanov ning Liilia Tõnisson. Meie juunioride teatenelikud võitsid ühtekokku kuus medalit ja tulid 4x Eesti meistriks.

Meie ca kuuajalise võistlusperioodi lõpetasid võistlused Soomes, Tartus ja Keilas. Kertu Kaare võitis Soomes “Espoo Swim Games” raames pronksi 50m seliliujumises, Matz Topkin teenis Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlustel kolm medalit ja meie Pardikesed osalesid võistlussarja “Kõik Meie Pardikesed” I etapil ning tegid 17 auhinnalist ujumist.

Kiitust väärivad ka meie treenerid, kes on sportlasi hoolega juhendanud. Ülaltoodud saavutusteni viinud sportlaste treenerid on: Marilin Raudsik, Martin Liivamägi, Priit Aavik, Henry Hein, Irina Olmre, Kaire Indrikson ja Martti Aljand.

2019. aastal on meie ujujatel veel tulemas Põhjamaade meistrivõistlused Fääri Saartel, Kalevi Ujumiskooli Aastalõpuvõistlus, Tonttu Uinnit Soomes ja Eesti lühiraja meistrivõistlused Sõle ujulas. Soovime kõikidele ujujatele kiiret vett ja edukat aasta lõppu!