TREENER SOOVITAB: Neli soovitust lapsevanemale kelle laps tegeleb ujumisega

TREENER SOOVITAB: Neli soovitust lapsevanemale kelle laps tegeleb ujumisega

  • 12.03.2019

Üks suurimad probleeme millega ujumistreenerid üle kogu maailma heitlevad on üle piiri astuvate ujujate lapsevanemad. Mõistagi tahavad kõik emad ja isad enda lastele ainult parimat ning keegi ei kahtlegi lapsevanemate heades kavatsustes.

Tihtipeale kipuvad lapsevanemad enda võsukesi ise õpetama, kuid kuna ujumine on nii spetsiifiline ja nüanssiderohke spordiala, siis võid tegelikult lapsele hoopis teha karuteene. Toome Teieni 4 soovitust, et miks peaks last treenima treener ning mitte lapsevanem.

1. Segadus majas

Keda peaks Teie laps kuulama? Kas Sind või tema treenerit? Kuna lapsevanemad tihti ei tea mille kallal treeningutel töötatakse, siis annavad nad sageli vastupidist nõu. Siis ongi laps kahe tule vahel, et kellel nüüd on õigus ja on suures segaduses kuidas peaks teatud asja tegema. Kui asi puudutab ujumistehnikat, siis targem on vait olla ning öelda: “Treener teab kõige paremini.

2. Pettumus

Kui pärast võistlust koju sõites vms hakata enda lapse ujumist kommenteerima ning ütlema, et seda oleks võinud teha nii ja seda asja hoopis naa, siis on taoline käitumine vale. Kuigi lapsevanemana on Sinu kavatsused head, siis lapsed võtavad seda negatiivset kommentaari teistmoodi vastu. Nemad arvavad, et nad vedasid Teid alt ning on seetõttu kurvad. Las treener analüüsib võistlust ja annab ujujatele tagasisidet, Sinul lapsevanemana tuleb tunda ainult uhkust ja toetada enda last positiivsete/julgustavate kommentaaridega.

3. Erialane kogemus

Ei ole kahtlust, et on mitmed lapsevanemad, kes teavad ujumisest väga palju. On ka paljude endiste ujujate lapsed tee basseini leidnud. Kuid kõik, mis puudutab ujumist ja sellega kaasnevaid nüansse, siis sellega las tegeleb lapse treener. Kui istuda autojuhi kõrvalistmel ning load on olemas, siis ei hakka keset sõitu järsku Sina roolima. Treenerid on läbinud erinevad koolid, kursused, õpivad pidevalt ise juurde ning teavad kuidas asi käib. Ülimalt tähtis on usaldada enda lapse treenerit, see on üks edu võtmeid!

4. Lõbus peab olema

Kui toetada ning võistlustel enda võsukesele kaasa elada ning mitte anda erialast nõu ujumise kohta, siis saavad ka lapsed (ja lapsevanemad) nautida kogu protsessi. Lapsel ei ole lõbus kui ta tuleb võistlustelt või treeningult koju ning ema-isa kukuvad taas õpetama. Lapsevanemana on Sul siiski nii palju kaudselt ujumisega seonduvaid ülesandeid: Sõidutada laps trenni, veenduda et lapse kõht on täis, olla suurim kaasaelaja võistlustel, kuulata enda lapse muresid, olla lapse isiklik pangaautomaat ning eelkõige pakkuda tingimusteta armastust.


Loe “Treener soovitab” I osa siit – Tähtsamad meelespead võistluspäeval

Loe “Treener soovitab” II osa siit – Erinevad moodused kuidas taastuda peale treeningut

Loe “Treener soovitab” III osa siit – Tarbi treeningu ajal piisavalt vett