TREENER SOOVITAB: Tarbi treeningu ajal piisavalt vedelikku

TREENER SOOVITAB: Tarbi treeningu ajal piisavalt vedelikku

  • 13.12.2018

Jätkub rubriik “Treener soovitab” kus Kalevi Ujumiskooli treenerid jagavad erinevaid nõuandeid ujujatele, lapsevanematele, teistele treeneritele ja kõikidele teistele. 

Kuigi pingutused võistlustel kestavad enamasti lühikest aega, siis treeningud seevastu aga pikki tunde. Väga suur viga mida paljud ujujad teevad on see, et neil ei ole treeningu ajal veepudelit koos joogiga basseini ääre peal.

Vesi on üks kõige tähtsamaid komponente meie elus, eriti sportlastele ja ujujatele. Kuigi ujujad on pidevalt ümbritsetud veega, siis treeningu ajal tuleks tarbida alati vett või mõnda muud isotoonilist jooki. Miks siis ikkagi tarbida vett treeningu ajal?

Vee tarbimine treeningu ajal annab lisaenergiat ning hoiab keha töökorras. Sarnaselt autole vajab ka inimene pidevat laadimist ning ujumistreeningu ajal on “õige bensiini” kasutamine vägagi oluline. Juhul kui vett tarbitakse vähe või üldse mitte, siis sinu töövõime väheneb ning väsimus tuleb kiiremini kallale. Ujumise ajal higistatakse väga palju ning kaotatakse suurel hulgal vedelikku, veetarbimine aitab kaotatud vedelikku taastada. Lihtne loogika ütleb, et mida rohkem energiat on seda kvaliteetsemad on ka treeningud.

Kas vee joomine tõesti aitab paremaks saada?

Lihtsalt vee joomine Sind paremaks ei muuda, kuid kui ühendada hoolsad treeningud ning õige vedeliku tarbimine, siis on see õige samm paremate tulemuste suunas. Tasub meeles pidada, et vedeliku tarbimine treeningu ajal on lausa kohustuslik. Ujuja peaks tarbima vett kogu päeva jooksul ning veepudel peaks olema alati käepärast. Enda keha eest hoolitsemine aitab paremaid tulemusi saavutada basseinis kui ka elus. Piisav vedeliku tarbimine annab sulle energiat kõikideks tegevusteks ning laob hea vundamendi tuleviku saavutusteks.

Juhul kui sa pole harjunud vedelikku treeningu ajal jooma, siis alusta väiksemate kogustega ning liigu ülespoole. Oluline on meeles pidada, et ujumise ajal kaotad väga palju vedelikku ning kuidagi tuleb see kõik tagasi saada. Alati pea meeles kuldset reeglit: “Veepudel olgu alati basseini äärel olemas!”

Loe “Treener soovitab” I osa siit – Tähtsamad meelespead võistluspäeval

Loe “Treener soovitab” II osa siit – Erinevad moodused kuidas taastuda peale treeningut