TUBLI! Pisarenko alustas Baltimaade meistrivõistlusi kuldmedaliga, Viirpuu ja Kaare samuti poodiumil

TUBLI! Pisarenko alustas Baltimaade meistrivõistlusi kuldmedaliga, Viirpuu ja Kaare samuti poodiumil

  • 22.03.2019

Täna, 22.03, algasid Tartus Aura ujulas peetavad Baltimaade meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskoolist on Eesti koondise värvides võistlemas kolm ujujat. 

Juunioride koondisesse kuulub tänavusel mõõduvõtul kolm meie ujujat – Nikita Pisarenko, Jan Joonas Viirpuu ja Kertu Kaare. Avapäeva hommikuses võistlusosas said kõik meie ujujad poodiumi kõige kõrgemale astmele astuda.

Pisarenko krooniti Baltimaade juunioride meistriks 200m rinnuliujumises läbides distantsi ajaga 2.20,54. Võit tuli mäekõrguselt, sest Läti ja Leedu eakaaslased jäid enam kui kolme sekundi kaugusele. Selle tulemusega murdis ta ka täna õhtul toimuvasse meeste finaali kus tal on võimalus veelgi enda resultaati parandada.

Esimesena medalita jäi Jan Joonas Viirpuu, kes läbis 100m selili elu paremuselt teise ajaga 1.01,22. Pronksmedal jäi Viirpuul vaid 0,20 sekundi kaugusele. Sellegipoolest suurepärane neljas koht ning Eesti seliliujujatest oli ta parim. Tänu heale tulemusele pääses Viirpuu ka juunioride 4x100m kombineeritud teateujumisse kus avavahetuses 100m selili ajaga 1.01,73 läbinud Viirpuu krooniti koos võistkonnakaaslastega Baltimaade juunioride meistriks.

Kaaret tabas sama saatus mis Viirpuud. Individuaalselt jäi talle avapäeva hommikul kätte neljas koht juunioride arvestuses 50m vabaltujumises ajaga 27.60. Vahed olid väga väikesed, sest hõbe- ja pronksmedalit jäi lahutama 0,12 ja kuldmedalit 0,14 sekundit. Õhtul on Kaarel võimalus medali eest võidelda naiste seas kus ta pääses finaali kuuenda ajaga. Medali eest hakkab ta ujuma ka 50m seliliujumises kus absoluutklassis pääses ta kolmanda tulemusega 31.08 finaali.

Võidurõõmu sai Kaare maitsta juunioride 4x100m vabalt teateujumises kus avavahetuses näidatud 1.01,41 aitas Eesti teateneliku esimesena finišisse. Seega avapäeva hommikuses osas meie ujujatele kolm kuldmedalit. Hoiame pöialt ja elame kaasa!


Stardiprotokollid ja tulemused leiad SIIT: