TUBLID! Tõnisson ja Talamanov võitsid Soomes medaleid

• 31.03.2019

Kuueliikmeline Kalevi Ujumiskooli esindus startis Soomes Espoos toimunud ujumisvõistlusel “Cetus Games” millest võttis osa enam kui 20 ujumisklubi.

Lausa neljal korral astus poodiumile Liilia Tõnisson. Esmalt võitis ta hõbemedali 100m liblikujumises uue isikliku tippmargiga 1.12,20 ning parandas enda eelnevat tulemust ligi kahe sekundiga. Seejärel startis Tõnisson 200m seliliujumises kus esinelik mahtus vähem kui kahe sekundi sisse. Sellest ujumisest meie piigale pronksmedal ajaga 2.40,02.

Parim esitus tuli Tõnissoni poolt aga 100m seliliujumises kus talle vastast ei leidunud ning ajaga 1.12,55 sai ta maitsta võidurõõmu. Võistlustele tõmbas ta joone alla 200m liblikujumisega kus tema kaela riputati hõbemedal.

Medalini jõudis ka Felicia Talamanov kes samuti 100m seliliujumises poodiumile ujus. Ta läbis kaks basseinipikkust ajaga 1.13,65 ning tasuks pronksmedal. Talamanov lõpetas veel neljandana 200m kompleksujumise ning sai kaks viiendat kohta 100/200m vabaltujumises.

Neljandate kohtadega naasevad Espoo ujulast Kertu Pollisinski (50/100m rinnuli) ja Aleks Hokkanen (50m vabalt). Lisaks oli meie ujujatest veel stardis Margareta Jagomägi ja Pille-Riin Klaassen.

Juba homme on meie ujujad taas Soome vetes võistlustules kui üheksa meie sportlast hüppavad vette kõrgetasemelisel mõõduvõtul Helsingis millest saad täpsema ülevaate SIIT: