SUPER! Viirpuu ja Pisarenko murdsid end kõrgetasemelisel ujumisvõistlusel Helsingis finaali

SUPER! Viirpuu ja Pisarenko murdsid end kõrgetasemelisel ujumisvõistlusel Helsingis finaali

  • 01.04.2019

Täna algas Helsingis kõrgetasemeline ujumisvõistlus millest võtab osa enam kui 500 ujujat kümnest erinevast riigist. Teiste hulgas on stardijoonel olümpiavõitjad Katinka Hosszu ja Sarah Sjöström. 

Avapäeva eelujumistes särasid meie sportlastest kõige enam Jan Joonas Viirpuu ja Nikita Pisarenko. Viirpuu murdis end 100m seliliujumises A-finaali. Ta läbis kaks basseinipikkust elu paremuselt teise ajaga 1.00,82 ning jäi kuu aega tagasi Eesti karikavõistlustel ujutud tippmargist vaid 0,06 sekundi kaugusele. Viirpuu pääses finaali eelujumiste paremuselt kaheksanda tulemusega.

Pisarenko startis 200m rinnuliujumises ning ajaga 2.24,47 pääses ka tema kaheksandana A-finaali. Isiklik rekord jäi Pisarenkol aga nelja sekundi kaugusele seega õhtuses finaalis parandamisruumi on.

Kaks B-finaali kohta ujus välja Kertu Kaare. Esmalt oli ta vees 50m seliliujumises kus uue hooaja tippmargiga 30.60 saavutas ta eelujumistes 10. koha. A-finaali viis viimasena aeg 30.27. Teise alana startis Kaare 50m vabaltujumises kus ta pääses B-finaali eelujumiste 15. ajaga 27.22.

Avapäeval olid meie ujujatest veel võistlustules Georg Filippov, Susannah Kaul, Mariangela BoitšukCarlos Tults, Marie ToompuuKristjan Adamson. B-finaalid algavad 16:45 ja A-finaalidega tehakse algust 18:30.

Õhtul meie ujujatest seega stardis 100m seliliujumise A-finaalis Jan Joonas Viirpuu, 200m rinnuliujumise A-finaalis Nikita Pisarenko ja 50m selili- ja vabaltujumise B-finaalis Kertu Kaare.


Võistluste juhend leitav SIIT:

Võistluste startlist leitav SIIT:

Võistluste tulemused leiad SIIT: