Universiaad Hiinas

Universiaad Hiinas

  • 11.08.2023

28 juuli – 8 august toimus Chengdu linnas Hiinas suveuniversiaad. Tegemist on rahvusvahelise üliõpilasvõistlusega, mida korraldab Rahvusvaheline Üliõpilaste spordiliit. Kokku läks võistlusele neli ujujat, kelle seas ka meie sportlane – Marie Toompuu. Marie ujus kokku 5 ala. Kõige paremini läks neiul 100m rinnuli, kus ta tegi isikliku rekordi (1.14.44). See aeg andis talle 24. koha. 

Lisaks 100m rinnulile olid teised Marie alad 200m kompleksi, 50m rinnuli, 50m vabalt ja 200m rinnuli. Pikima rinnulidistantsi lõpetas neiu ajaga 2.47.70, mis andis talle 19. koha. 200m kompleksujumise koguajaks tuli 2.31.17 ning see andis 23. koha. Viimasel päeval ujus Marie kaks sprinti. Lühikese rinnuliujumise lõpetas ta 27. ujujana ning ajaks tuli 34.66. 50m vabalt jäi neiu 31. kohale ajaga 27.78.

Palusime Mariel ka veidi võistlust ning võistlusmeeleolu kirjeldada: ,,Universiaad Chengu linnas oli väga võimas üritus. Vabatahtlikud olid ülimalt sõbralikud ning samuti ka kohalikud elanikud. Pidevalt sooviti teha pilte ja vahetada rinnamärke. Terve linn oli täis võistluste plakateid ja erinevaid installatsioone. Samuti olid kohalikud elanikud kogunenud ava- ja lõputseremoonia ajal sõidutee kõrvale, et bussidega sõitvatele sportlastele lehvitada, mis oli väga äge. Sportlaskülas sai samuti mitmel viisil tutvuda riigi kultuuriga. Näiteks sai Hiina tehnikaid kasutades meisterdada erinevaid suveniire, mängida mänge, osaleda tai chi treeningutel ja teha veel palju muud põnevat. Võistluste kõrvalt jõudis käia ka linna peal ning ekskursioonidel, et tutvuda vaatamisväärsustega. Ka teised sportlased olid väga sõbralikud. Nendega sai suheldud näiteks enne starti call roomis, avatseremoonial ning ka lennujaamas edasi-tagasi lennates. Kokkuvõttes jäin kogemusega väga rahule, sõbralik vastuvõtt hiinlaste poolt ning väga hästi korraldatud võistlus jättis sügava mulje.’’