Aedma, Jefimova ja Toompuu särasid Tallinna meistrivõistlustel

• 01.02.2020

Reedel peeti Sõle ujulas Tallinna mitmevõistluse meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskoolist ujus end üldarvestuses esikolmikusse viis ujujat ning medaleid nopiti kõikidelt individuaaldistantsidelt.

Võistluste formaat nägi välja esmalt kõikide 50 meetriste distantside läbimist. Iga vanuseklassi kaheksa parimat pälvisid kohapunkte (10-8-6-5-4-3-2-1) ja nelja ala kokkuvõttes pääsesid kaheksa kõige enam punkte saavutanud ujujad finaali. Finaalis ootas neid 100m kompleksujumine mille võitja krooniti mitmevõistluse võitjaks.

Meestest tuli Tallinna mitmevõistluse meistriks Andri Aedma, kes 100m kompleksujumise finaalis sai esimesena käe vastu finišiseina ajaga 57,94. Lisaks võitis ta veel 50m liblikujumise (25,15), oli teine 50m kroolidistantsil ja kolmas 50m rinnulisprindis. Tiit Matvejev pälvis 100m kompleksujumise finaalis ja ühtlasi ka üldarvestuses teise koha saades tulemuseks 58,54. Medalini jõudis Matvejev ka 50m rinnuliujumises olles vaid nelja sajandikulise kaotusega napilt teine.

Noormeeste (2004-2007 s.a) seas jõudis üldarvestuses poodiumile Jako Joosep Viirpuu. 50 meetriste distantside järel alles seitsmendana finaali jõudnud Viirpuu pani kokku tubli kompleksujumise ja saavutas ajaga 1.01,62 kolmanda koha. Kolmas oli ta ka 50m seliliujumises.

Jefimovalt ja Toompuult 9 medalit

Tüdrukute vanuseklassi (2005-2008 s.a) finaalis oli Eneli Jefimova klass omaette. Ta läbis 100m kompleksi ajaga 1.05,54 ja tuli Tallinna noorte meistriks. Edukas oli ta ka 50 meetristel distantsidel jõudes kõigil neljal alal poodiumile. Ta pälvis võidu 50m rinnuliujumises ajaga 32,90, lõpetas teisena 50m liblikujumise ja teenis kaks pronksmedalit selili- ning vabaltujumises.

Naiste konkurentsis pidas Marie Toompuu maha korraliku lahingu üldarvestuse võidule. 100m kompleksujumise finaalis teenis Toompuu teise koha kaotades võitjale vaid 0,4 sekundiga. Võidurõõmu sai Toompuu tunda 50m rinnuli- ja vabaltujumise distantsidel kus ta oli parim vastavalt aegadega 27,12 ja 34,12. Pronksise medalini jõudis ta veel 50m seliliujumises.

Sprindidistantsidel teenis meie ujujatest medali veel Mariangela Boitšuk lõpetades ülitiheda 50m liblikujumise kolmandana. Esimesed kolm naist mahtusid lausa 0,06 sekundi sisse. Ühtekokku teenisid meie ujujad 18 medalit ja tulid kuuel korral Tallinna meistriks.

Kalevi Ujumiskooli võistkond Tallinna meistrivõistlustel:

Mehed: Andri Aedma, Lars Sebastian Antoniak, Aleks Hokkanen, Mark Iltšišin, Tiit Matvejev, Airon Pajula, Oliver Piller, Arti Pukk, Ranel Rannik, Carlos Tults, Jako Joosep Viirpuu.

Naised: Mariangela Boitšuk, Eneli Jefimova, Laura Lisandra Lõoke, Triin Mäekivi, Mirtel Nagel, Paula Simona Tammaru, Liilia Tõnisson, Marie Toompuu.

Võistluste tulemused leiad SIIT: