Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlused

• 19.06.2023

Äsja lõppesid Tartus Aura veekeskuses noorte ja juunioride Eesti meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskool oli esindatud suure 64-liikmelise tiimiga. Kolme päeva jooksul nägime mitmeid rõõmsaid võite, palju isiklikke rekordeid ja sõbralikku toetust tiimikaaslastelt nii võitude kui ka nappide kaotuste puhul. Lisaks individuaalsetele startidele oli meil välja pandud ka teateujumistesse tiime, kus nii mõnigi kord läks meil väga hästi. Kokku saime võistlustelt 22 medalit. Mitmel juhul oli tegemist noorte esimeste meistrivõistluste medaliga.

Esimesed medalid tõid meile teateujumised. Naisjuuniorid, kes ujusid 4x200m vabalt, said kolmanda koha ajaga 10.44.53 ning poisid said oma ujumises samuti pronksi, ajaks 8.29.31. Neiude tiimi koosseisu kuulusid Marleen Akkermann, Mirtel Nagel, Johanna Gertrud Jõenurm ja Leeni Andersson ning poiste tiimis ujusid Ernest Kopjev, Ragnar Kalvet, Airon Pajula ja Oliver Sukk. Õhtustes finaalides tõi meile medaleid 200m rinnuliujumine, kusjuures kõik medalid tulid kuldsed. Naisjuunioride esikoha sai Eneli Jefimova ajaga 2.31.70. Meesjuunioride esikoha sai Lars Sebastian Antoniak ajaga 2.22.61. Noorte poiste kuldmedali sai kaela Airon Pajula, kui lõpetas distantsi ajaga 2.26.08. Tundub, et rinnuliujumine tuleb meie noortel hästi välja. 100m liblikujumise noorte poiste ujumises sai hõbemedali kaela Ivan Krehov, kes läbis distantsi ajaga 59.88 ning meesjuunioride hõbemedali sai Mark Iltšišin ajaga 57.77. Airon Pajula sai lühimas kroolisprindis pronksmedali ilusa ajaga 25.00. Võistluse teise kuldmedali sai kaela Eneli Jefimova 200m kompleksujumises, aeg 2.22.69. Teist päeva alustasid medalite korjamisega meie hommikune tüdrukute teatetiim. 4x100m kombineeritud teateujumises ujusid Britta Karlson, Saskia Asi, Kertu Koppel ja Nora Uusen end ajaga 4.46.41 kolmandale kohale. Poiste tiim ujus aga end kullale ajaga 4.09.99. Poiste tiimi viisid võidule Airon Pajula, Ernest Kopjev, Oliver Sukk ja Ivan Krehov. Õhtustes finaalides ujus end hõbemedalile Airon Pajula, kui läbis 100m vabalt ajaga 53.42. Pikimal liblikujumise distantsil saavutas teise koha Ivan Krehov ajaga 2.18.97. 100m seliliujumises sai pronksmedali kaela Nora Uusen, aeg 1.09.84. 50m rinnuliujumises sai kolmanda koha Saskia Asi ajaga 35.43. Poiste ujumises sai kolmanda koha Airon Pajula ajaga 31.43. Teine päev lõppes meile 4x100m vabaltujumise naisjuunioride pronksmedaliga, ajaks 4.39.99. Tiimis ujusid Johanna Gertrud Jõenurm, Marleen Akkermann, Mirtel Nagel ja Rebecca Reinike. Kolmandat päeva alustas Airon Pajula 200m vabaltujumise kullaga, aeg 1.57.94. Neiude 200m seliliujumises saavutas teise koha Nora Uusen ajaga 2.29.67. Poiste ujumises sai kolmanda koha Ivan Krehov ajaga 2.20.47. 100m rinnuliujumises sai hõbemedali Airon Pajula, kelle ajaks tuli 1.07.59.

Esikaheksasse ujusid end veel järgmised ujujad: Ernest Kopjev, Britta Karlson, Johanna Gertrud Jõenurm, Mirtel Nagel, Oliver Sukk, Artur Školnõi, Allan Zabotin, Sarah Maria Kaare, Kertu Kaare, Kertu Koppel, Itti Ruussaar, Birgit Reinaru, Robert Maasik, Karolin Ots, Stever Juhandi, Rebecca Reinike, Ragnar Kalvet.