Ujumisliidu Gala. Mitmeid autasusid Kalevi Ujumiskoolile!

• 19.01.2022

Möödunud laupäeval toimus Baltic Queen laeva pardal 2021. aasta Ujumisliidu parimate Gala. Autasustati 2021. aasta parimaid ning auhinnad said kätte ka 2020 parimad. Kalevi Ujumiskoolist said pärjatud mitmed ujujad ja treenerid.

Möödunud hooaja parimad hoiti 15. jaanuari õhtuni saladuses. Ilma suurema üllatuseta kutsuti parima naisujuja auhinda vastu võtma Eneli Jefimova ning tema treener Henry Hein. Eneli pälvis ka parima noorujuja tiitli. Möödunud aastal tegi Eneli väga suure arenguhüppe ning ajalugu tehti nii mõnegi ujumisega. Neiu saavutuste nimekiri on pikk, kuid galal toodi säravamalt välja tema olümpiamängudele pääs (ning ka kõrge 16. koht), täiskasvanute EM hõbemedal ning juunioride EM medalite täiskomplekt, rääkimata mitmetest Eesti rekorditest. Eneli tänas oma lühikeses kõnes oma treenerit, klubi, trennikaaslasi ning kõiki, kes teda toetavad.

Aasta parima avaveeujuja tiitli tõi meie klubile Kertu Kaare ning tänati ka tema treenereid Henry Heina ja Kaire Indriksoni. Neiu ujus suvistel Eesti meistrivõistlustel nii 5km kui ka 10km ujumistes ennast meistritiitlile. Auhinda kätte saades, rääkis Kertu, kuidas tänab väga oma treenereid ning ka mitmeid teisi, kes igapäevaselt suurt panust annavad. Sprinteriks peetud Kertu leiab, et vigastusest taastumisel oli avavees pikemate distantside ujumine paljusid häid emotsioone pakkuvaks väljundiks.

Järgmisena kutsuti lavale meie klubi direktor Kristo Krinpus, kui võttis vastu oma kunagise ja meie klubi kauaaegse treeneri Viive Solli aastate treeneri väärika auhinna. Viive Soll on aastast 1962 Kalevi Ujumiskooli treener ehk pikima staažiga treener meil. Tegutseb ta meie juures tänaseni ja kasvatab väga hea tehnikaga lapsi. Mõned tema õpilased on meie klubis ka treeneritena tuntud Martti Aljand, Martin Liivamägi, Tess Grossmann, Sten Indrikson. Veel mõnede nimedena toome välja Jane Trepp, Filipp Provorkov, Roman Krõlov, Nele Trepp, Riho Kangur, Triin Kitsel, Küllike Mäggi, Urmas Orasmäe, Raiko Pachel, Maria Pallas, Heili Raavik, Anna Životnjova, Terje Tomson. Kõik ei ole küll kogu aja Viive Solliga treeninud, kuid tema käe alt on läbi käinud nad kõik. Need ujujad on ühtekokku võitnud Eesti meistrivõistlustelt kuldmedaleid lausa 534. Temalt tulevad head ujujad, aga mis kõige tähtsam, temalt on tulnud väga toredad, viisakad, osavad ja targad inimesed.
Ujumiskool sai sel aastal 63 ning Viivel on Ujumiskoolis veedetud 60 aastat. Esmaspäeval andsid auhinna üle ja käsid õnnitlemas Viive Solli Ujumisliidu president Simon Renno ja meie klubi direktor Kristo Krinpus.

Eelmisel aastal ei toimunud traditsioonilist Ujumisliidu galat koroonaviiruse ning sellest tulenevate piirangute tõttu. Ujumisliidu president ning peasekretär käisid aga parimaid üllatamas ning sellest valmisid ka emotsiooniderohked klipid, kokkupandud videot näidati ka tänavusel galal. 2020 aasta parimaks nooreks ning naiseks kuulutati Eneli Jefimova ning parimaks noortetreeneriks tema treener Henry Hein. Aasta naisavavee ujuja oli Kertu Kaare ning tema treenerina autasustati Kaire Indriksoni. Aasta meesavaveeujujaks oli Sander Paavo ning tema treeneriks on Martti Aljand.